Az Egyesült Államok és Irán megállapodott, de továbbra is ellentmondásos üzenetek érkeznek Washingtonból és Teheránból.
Az amerikai alelnök szerint nagy előrelépés történt az amerikai–iráni tárgyalások első fordulójában.
Nincs extrém sugárzás, üres volt az épület, de Putyin ezzel is jelzett.
Az oroszok és az ukránok egymást vádolják.
Egyre törékenyebb a tűzszünet.
A busehri atomerőmű is érintett a harcokban, a Roszatom a legrosszabb forgatókönyvtől tart.
A támadások után az ENSZ főigazgatója ismét katonai önmérsékletre szólított fel.
Zelenszkij szerint az oroszok tudatosan veszélyeztették a leszerelt atomerőmű biztonsági berendezéseinek áramellátását.
Iránnal kapcsolatban a franciák és az oroszok összehangolják a fellépésüket.
Rafael Grossi szerint az iráni urándúsítás hónapokon belül újraindulhat.
Irán szerint Izrael „érzékeny adatokhoz” juthatott hozzá.
Magyar az űrben, hiány a közgyűlésen, repedés a MAGA-ban, jelentős NATO-csúcs és egy magyar világszenzáció a 444 napindító hírlevelében.
A parlament szavazott, már csak a nemzetbiztonsági tanácsnak kell jóváhagynia a döntést.
Sugárzó anyag nem került a környezetbe.
Súlyos károk az iráni nukleáris létesítmény nehézvíz-előállító üzemében.