Az LMP azt akarta elérni, hogy csak helyi népszavazás után lehessen gyárakat építeni.
A választási bizottság szerint nem elég pontos a kérdés, amit azért fogalmaztak meg egyszerűen, mert eddig az volt a probléma, hogy túl bonyolult.
A párt szerint "kamuindokokkal" utasították vissza a CATL beruházásáról szóló kérdéseket, amelyekhez nagyon hasonlót egyszer már simán átengedtek.
A támadó először a pultot, aztán az aktivistát ütötte meg.
A népszavazást széles körben ellenezték a bűnüldöző szervek, az iskolaigazgatók, valamint a politikai és vallási vezetők.
Az állam konzervatív ugyan, viszont öt éve legális az orvosi marihuána, amit már a felnőtt lakosok 10 százaléka felíratott magának.
A debreceni Helyi Választási Bizottság szerdán három, az akkumulátorgyárat érintő népszavazást utasított vissza.
Pedig három is volt.
A zöldpárt egy bátrabb kezdeményezés után visszafarol a biztonságos látszatpolitizáláshoz.
A tiltakozók a környezetüket féltik és népszavazást akarnak a beruházás megépítése előtt.
Ahány párt, annyi kérdés.
A debreceni civilek az augusztusi bejelentés óta tiltakoznak a beruházás ellen.
Ettől még módosíthatják az alkotmányt. A magyarok lakta járásokban szavaztak legkevesebben.
„Egyetért-e azzal, hogy népszavazás útján vagy parlamenti határozattal lerövidíthető legyen a választási ciklus?”
A Fővárosi Törvényszék elkaszálta a ferencvárosi polgármester kérdését.