És miért tudja kívülről mindenki? Így lett diákhimnusz a vígszínházas musical záródalából.
A legújabb részben végigbeszéljük a közétkeztetés rendszerét és gyökereit, a hazai szomorú állapotokat, és a mostani áremelkedés okait.
A budapesti Szerb Antal Gimnáziumnál.
Élőlánccal, közös énekléssel fejezték ki szolidaritásukat tanáraikkal.
Minden hétfőn hazafia neveléssel kezdődik az oktatás.
„Mi nem így képzeltük el a rendet” – hangzott el többször is péntek reggel fél nyolckor.
A polgári engedetlenségben részt vett kollégáik megfélemlítése ellen tiltakoznak a Zrínyi Ilona Általános Iskola pedagógusai.
Hétfő reggel több iskola is élőlánccal tiltakozott az engedetlenkedő tanárokat érő fenyegetések miatt.
Diákok vonulnak a Herman Ottó Gimnáziumtól a tankerületi központig, tiltakozva amiatt, mert igazgatóhelyettesüket, Dezsőfi Györgyöt a tankerület vezetője pénteken felmentette pozíciójából.
Továbbra sincs megállapodás a szakszervezetek és a kormány közt, a pedagógusok ezért folytatják a tiltakozást.
Hivatalos levelet küldtek egy tanárnak, aki nem vette fel a munkát.
Pályaelhagyó osztályfőnökökről, tanárhiány miatt elmaradó fizikaórákról meséltek a pénteki diáktüntetés résztvevői. Videó.
Hétfőtől. Hosszabb ideig is fenntartható, ugyanakkor látványos ellenállást szeretnének, ennek lebonyolítására tettek javaslatokat a pedagógusok számára.
Két évtizede nem álltak ilyen rosszul matematika és olvasás terén.
Indul a tanév, kövesd a 444-en!