„Nem azért nem megyünk iskolába, mert lusták vagyunk, hanem mert ki kell állnunk a felnőttek meg a belügyminisztérium helyett a tanárainkért.” Több mint egy hete virrasztanak a diákok a BM épülete előtt. Hiába az éjszakai mínuszok, van olyan fiatal, aki most érzi magát a legboldogabbnak, mert egy összetartó közösségben állhat ki az oktatásért.
Pedig azok a pedagógusok sztrájkjogáról szóló határozat jelentős részét teszik ki.
Az Egységes Diákfront országos ülősztrájkot hirdetett. 76 iskolából jelezték, hogy valamilyen formában csatlakoznak. Reggel a Blaha Lujza téren indult a tiltakozás.
Az alkotmánybíróság szerint a sztrájkjog korlátozása legitim célból történt.
Itt a menetrend. Így folytatódnak az oktatásért és a tanárokért a tiltakozások.
Az Óbudai Gimnáziumban pedig december 7-től kezdenek határozatlan idejű sztrájkba.
„Sajnálatos, hogy létrejött egy politikailag motivált tiltakozáshullám, ami nem arról szól, hogy hogyan javíthatnánk meg a rendszert, hanem, hogy hogyan tudnánk destabilizálni.”
Az ország egyik legjobb gimnáziumának diákjai tiltakoznak, miután 14 tanárt fenyegettek meg kirúgással. Képek és videó a helyszínről.
A Kölcseyből, Karinthyból, Eötvösből és Vörösmartyból kirúgott 13 tanár együtt állt ki a színpadra.
Mind a 13 menesztett tanár felállt a színpadra több ezer tiltakozó diák és szülő elé, és azt kérték, folytassák a harcot. Pankotai Lili újra felszólalt.
A Tanárok a Tanárokért csoport szombatra tüntetést is szervez, és úgy számolnak, hogy hétfőtől még több tanár fog csatlakozni a tiltakozáshoz.
A hat kérdéses felmérésből nem derül ki, kik, mikor, milyen formában, milyen szempontok szerint értékelik, vagy, hogy mi lesz ezután.
Diákok és tanárok számára válik minden eddiginél világosabbá ezekben a napokban, milyen rendszerben élünk. A kirúgott tanárok megkapják a tanulók megbecsülését, csak azt nem tudják, mi lesz velük ezután egy megélhetési válság közepén.
Tömegesen jelentik be tanárok, hogy beszüntetik a munkát. Az Eötvös bejáratát jelképesen elzárják a diákok, a karinthysok a tankerülethez vonulnak.
A petíciót Pintér Sándor belügyminiszternek címezték.