Egészen fura részletek derültek ki a Kuna Tibor PR-cégeinek (a Young and Partners és a Trinity International) mindennapjaiból azon a tárgyaláson, amit a múlt héten tartottak a Fővárosi Munkaügyi Bíróságon. A kormányzati megbízásoknak köszönhetően nagyra növő Trinity International korábbi pénzügyi igazgatója munkaügyi pert indított a cég ellen, mert úgy érezte jogellenesen rúgták ki.
A volt alkalmazott nem csak ezért követel kártérítést, mert nem kapta meg időben a kilépő igazolásait és a fizetésével sem számoltak el, de a keresetében külön kiemelte, hogy abban a fél évben, amíg Kunánál dolgozott, az emberi méltóságát is megsértették. Ugyanis annak ellenére, hogy diplomás állásra vették fel az év elején, mert valakinek sürgősen rendbe kellett tennie a cég könyvelését, a pénzügyi részleg többi dolgozójával együtt mégis minden héten kitakaríttatták vele a saját irodáját.
Miközben azzal csábították el az előző munkahelyéről, hogy ha leszerződik a Trinity-vel, az ország egyik legdinamikusabban fejlődő cégénél kaphat fontos pozíciót, nem sokkal később mégis azon kapta magát, hogy ablakot kellett pucolnia.
Mivel a kötelező takarítást egyedül a pénzügyekkel foglalkozó részlegen rendelték el, gyanították, hogy nem egyszerű sprórolási módszerről lehet szó.
Ráadásul a piacon talán Kuna Tibor cégei szorulnak rá a legkevésbé arra, hogy a takaríási költségeken kelljen spórolniuk. Csak erre az évre 12 milliárdos bevételt terveztek be. A kormányzati hátszélnek köszönhetően a Young and Partners és a Trinity International úgy hasítottak a közbeszezéseken, hogy a hirtelen jött sikerre Kuna Tibor sem talált jobb magyarázatot, mint hogy őt maga a jóisten jelölte ki közpénzszivattyúnak: „Nekem Isten olyan szolgálati eszközként adta a befolyást, a hatalmat, vagy a hatalomhoz kapcsolódó tanácsadást, az ezzel párhuzamosan járó pénzt, lehetőséget és sikereket, nekem ez a szolgálati eszközöm.”
És úgy tűnik, a szolgálati eszköz kiválóan működik. 2010-es kormányváltás óta volt olyan év, amikor egy-egy közbeszerzésen többet nyertek, mint amennyit versenytársaik teljes évesben megkerestek, így szinte a semmiből az ország legnagyobb PR-cégévé nőtték ki magukat.
- Tavaly a Trinity is kapott a kormány a 25 milliárdos kommunikációs keretéből, amire csak három konzorciumot választottak ki.
-
Az új kiírást elnézve, idén is jó eséllyel indulnak a Rogán Antalék megatenderén. Ráadásul ebben a körben már felső határ sem lesz.
- Ők készítették az MVM új arculatát, az ahhoz kapcsolódó kampányt, és szervezték a Szerencsejáték Zrt. hirdetéseit is.
- Lepottyant nekik 17,5 millióért a MÁV vasutasnapjainak szervezése.
- Nyáron 376 milliót kaptak az állami cégektől, hogy meccsnézést szervezhessen az foci-Eb alatt a Margitszigeten, amit aztán Habony Árpád lapjaiban hirdetett.
A Trinity elleni per októberben folytatódik, ahová beidézték tanúként a kirúgott könyvelőt is. A képviselője a múlt heti tárgyaláson elmondta, félnek attól, hogy mivel Kuna Tibornak nagyon jó kapcsolatai vannak a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál, ahonnan a megbízásai többségét is kapja, ráadásul Szijjártó Péter is a barátjának tartja, ezért gondja lehet, ha az állami szférában akar elhelyezkedni.
Megkérdeztük az utasítást kiadó Vida Mónikát, a Trinity főigazgatóját, miért nem engedték be a takarítókat a pénzügyi részlegre, de sajnos nem válaszolt.