Orbán Viktor miniszterelnök viszont a héten arról beszélt, hogy Európában szellemi természetű, kifinomult és rafinált módszerekkel dolgozó, igazságtalan, diszkriminatív, néha fájdalmas (de azért elviselhető) keresztényüldözés folyik.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is azt mondta, hogy a keresztényüldözés nem valami világvégi, bennünket csak a menekülők miatt érintő jelenség, hanem itt kopogtat az ajtónkon, és az EU-ban a keresztényüldözés „lightos”, de nem veszélytelen formája zajlik.
Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke pedig már azt mondta, hogy Magyarországon is durván jelen van a keresztényellenesség: „A keresztényellenesség durva megnyilvánulásai ezek, s nem egy távoli országban, hanem itt, ma, nálunk, a XXI. század Magyarországán is megtörténik a demokrácia és a véleményszabadság égisze alatt.”
Elsőre furcsának tűnhet, hogy az Európai Unióban ilyesmi megtörténhet, vagy hogy úgy folyik ilyesmi Magyarországon, hogy nem látjuk a híradóban. Ám áldozathibáztatás lenne, ha azonnal kinevetnénk a nyilatkozókat.Ugyanis az a helyzet, hogy a képviselőknek igazuk van: tényleg keresztényüldözés zajlik Magyarországon. Körülbelül 2010-ben indult a keresztények kipécézése, és az offenzíva idővel egyre erőteljesebbé vált, a támadók már a legmagasabb méltóságokat is célba veszik. Ráadásul mindez az ország legeslegközepén, az Országházban is tetten érhető. A rengeteg keresztények elleni támadás közül kiválogattuk a 10 legsúlyosabbat:
1. Harrach Péter kereszténydemokrata képviselőt telefonálás közben zaklatták
7. Bocsánatkérés helyett – akár a sebzett vadat, úgy – űzték Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkárt
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.