Jó reggelt! A hétvégén is ilyen idő lesz.
Küldd bátran tovább a Reggel 4-et ismerőseidnek! Itt tudnak feliratkozni rá, ha tetszik.
Amikor májusban Karácsony Gergely bejelentette, hogy miniszterelnök szeretne lenni, sokan azt gondolták, hogy biztosan ő lesz az egyesült ellenzék jelöltje Orbán Viktor ellen. A nyár azonban nem kedvezett Karácsonynak, Jakab Péter és Dobrev Klára is sokat erősödtek, és már egyáltalán nem olyan világos, hogy hármuk közül ki a legesélyesebb az Orbán elleni meccsre.
Talán ő is észlelte, hogy lépnie kell, talán eleve így volt tervezve, de Karácsony csütörtökön látványosan beindította saját kampányát. Részben kényszerből: miután előző nap a DK javasolta, hogy a főváros vonja vissza a 2023-as atlétikai világbajnokság támogatását Karácsony közölte, hogy
Ezt a cikket teljes terjedelmében csak előfizetőink olvashatják el. Légy része a közösségünknek, segítsd a 444 működését!
Már előfizetőnk vagy?
A merénylet után több ország is leállítja a mentési akcióját.
Azt ígérte, levadásszák a csütörtöki merénylők megbízóit.
Az elmúlt időben a jegybankelnök egyre többször és egyre élesebben kritizálta az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját. Cikkei és nyilatkozatai alapján próbáltuk összerakni, mi is az egykori miniszter baja a kormánnyal.
Pedig van egy együttműködési megállapodásunk a fővárosi vezetéssel.
A főpolgármester szerint „a kormány számára fontosabbak a magánérdekek és a kínai érdek mint a magyarországi közérdek”.
Már szeptember 2-től ingyenessé válhat a tömegközlekedés a 14 éven aluliaknak.
Karácsony előre szólt, hogy ha nem lesz diákváros, akkor atlétikai világbajnokság sem.
Vitézy Dávid szerint ezzel a főpolgármester naponta százezreket hoz hátrányosabb helyzetbe.
És már most csúszik a kivitelezés.
Szerinte „csak hab a tortán, hogy a többszintes, mélygarázsos, liftes, tetőtérbeépítéses épületeket JUHAKOLNAK hívják”.
Két olyan körzet van a megyében, ahol komoly esélye lehet az ellenzéki összefogásnak, közülük Dunaújvárosnak most is jobbikos képviselője van. Raktáros, HR-es, logisztikus és közgazdász is megmérkőzik egymással az ellenzéki előválasztáson.
A brit és az ausztrál külügyminisztérium szintén figyelmeztetést adott ki „terrorcselekmények veszélyére” hivatkozva.
Teszteket viszont nem írnak elő. Nyakunkon a tanévkezdés, de a részletes járványügyi szabályokat eddig hiába várták az iskolák.
A korábban legfeljebb évtizedenként egyszer tapasztalt aszályok, árvizek és hőmérsékleti rekordok a lakhatatlanság határáig megváltoztathatják a földi ökoszisztémát.
Indonéziában egymillió embert öltek meg aktív amerikai támogatás mellett a hatvanas években. Ez nem háború volt, hanem állami tömeggyilkosság, ami később más országokban is ölteteket adott. A Jakarta Method című könyv zavarba ejtő kérdést tesz fel: mit mond ez a kapitalista világrendről?