Jó reggelt! Ez a Reggel 4, a 444 reggeli hírlevelének hétvégi kiadása, benne nagyobb, olvasgatósabb/nézegetősebb anyagokkal.
Chris Rufo tudja, hogyan kell politikai csatateret csinálni az iskolákból előbb a társadalmi-faji egyenlőtlenségek, aztán a genderügy mentén. Most Magyarországon szerez tapasztalatokat, és máris megtanult valamit Orbántól: a megszerzett erőforrásokat használni is kell. Importált kultúrharc Budapest egyik legértékesebb épületében – erről írt Plankó Gergő.
Szily László megkérdezte a 2022-es parlamenti választáson önkénteskedő szavazatszámlálókat, mi történt azóta.
A Brezsnyev-korszak Szovjetuniója idején sem ítéltek el annyi embert „gondolatbűn” miatt, ahány ellen napjaink Oroszországában indítanak eljárást, ráadásul egyre többeket küldenek rács mögé súlyos évtizedekre. Hova vezet ez, és mire lehet számítani a továbbiakban? Erről írt Gazda Albert. A hazaárulással vádolt Vlagyimir Kara-Murza bíróság előtt elmondott beszédét is ismertettük.
A következő években tízezer szám terveznek a Starlinkhoz hasonló műholdakat Föld körüli pályára állítani, és emiatt a szemünk láttára változik meg a csillagos ég örökkévalónak gondolt képe. Horváth Bence megírta, hogyan befolyásolja ez a csillagászok munkáját, és mit jelent a csillagos éghez fűződő személyes viszonyunkban.
Arról, hogy fenntarthatatlan a világ eddigi rizstermelése, Tóth-Szenesi Attila írt.
Ugyanő írt arról is, miért bukhatott el Sanna Marin.
Urfi Péter a gyerekmolesztálási ügyek miatt bűnügyi felügyelet alá helyezett Sz. Atyáról írt, és Kocsis Fülöp metropolitával is beszélgetett.
Mészáros Juli a Beefet méltatta.
Erről itt lehet olvasni.
Csurgó Dénes a kiszivárgott Pentagon-iratokról írt.
Bódog Bálint a DK elnökének költészetét elemezte.
Az is megvolt.