Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, az elmúlt 24 óra legfontosabb-érdekesebb cikkeivel egy fővárosi szarszaggal terhelt nap után. Például ezzel a néggyel:
Hírleveleinkre itt lehet feliratkozni.
Kedden szembesítettük a Csárdi Antal interjúja után kirobbant ügy kulcsfiguráit egymás állításaival: Ungár Péter tagadta, hogy valaha is egyeztetett volna Rogán Antallal az LMP politikai stratégiájáról, míg az LMP-ből távozó politikus szerint ő ennek ellentmondó bizonyítékot látott. Ungár korábban olyan szavakat emlegetett, minthogy frusztráció, halálvisongás, vádaskodás.
Reggel kilenckor indul az új fővárosi közgyűlés második ülése, és mint felvezető cikkünkben írtuk, ez most az a Hely, ahova a jólértesült partiarcok járnak. Persze az otthonmaradóknak is közvetíteni fogjuk majd a fejleményeket délelőtt. Beharangozóként írtunk arról is, hogy hogyan lett egy diákokról szóló javaslatból politikai összefeszülés Karácsonyék és a Magyar-Vitézy duó között, amivel kapcsolatban aztán a tiszások estére egy új javaslattal is előálltak.
Kedden folytatódott K. T. és további 53 vádlottat, köztük volt pénzügyminisztériumi államtitkár-helyettest és volt miniszterelnökségi főosztályvezetőt is felvonultató korripciós ügy tárgyalása, és ismét biztonságiaknak kellett kivezetnie az elsőszámú vádlottat.
Hír volt még a nap folyamán, hogy
Gazdasági hír volt, hogy ismét rossz napja volt a forintnak, 405 forint fölé is benézett az árfolyam, illetve hogy jövőre jelentős üzemanyagáremelkedés jöhet.
Szerda reggel írtunk arról, hogy Szlovákiában Mečiar és Slota politikai kísértetei forszírozzák a nyelvtörvény szigorítását, ami 1995 óta vörös posztó a szlovákiai magyarság körében. Többször szigorították már, és többször enyhítették. Ficónak nem érdeke a módosítás, a Magyar Szövetség skizofrén helyzetben van.
Kedden hír volt, hogy részben újraszámlálják a grúz választáson leadott szavazatokat, és közben teljesen felpörgött az oroszbarát magyar trolldiplomácia: Szijjártó kezdésként „szokásos károgóknak” és „hivatalos rettegőknek” nevezte a grúz választást bíráló uniós külügyminisztereket, majd Orbán is gratulált az országnak, amiért nem lett „második Ukrajna”, és beszélt arról is, hogy nem akart a kampány alatt Grúziába menni, de érvelése nem volt túl meggyőző. Kiderült az is, hogy Szijjártó a napokban Belaruszba utazik az orosz és a szíriai külügyminiszter társaságában, miközben a lengyel külügyminiszter arról beszélt, hogy úgy fest, Orbán a Lenin-éremrendre hajthat.
Részben kapcsolódó, hogy a Qubiton Sz. Bíró Zoltán arról írt, az orosz propaganda szerint a „kollektív Nyugat” Oroszország megsemmisítésére tör, és azon töri a fejét, hogy miként darabolhatná fel az országot, hogy hozzájusson természeti kincseihez, de az évek óta tartó kampány csak részben járt sikerrel.
Az Egyesült Államokban sem a Washington Post, sem a Los Angeles Times nem közöl idén olyan vezércikket, amiben valamelyik elnökjelölt mellett foglalnak állást. Valahogy mindkettő tulajdonosának, most jutott eszébe szakítani a tradícióval. A világ leggazdagabb emberei féltik befektetéseiket a sértődős Trumptól, és nem számít, hogy ezzel éppen saját lapjaik, és úgy általában a független média sírját ássák.
Írtunk arról is, hogy miközben Donald Trump rasszista kijelentésekkel riogat, a közvélemény-kutatások szerint mégis előretört a kisebbségi szavazók között, közben Kamala Harrisnek jó esélye van arra, hogy a fehérek között jobb szavazatarányt érjen el, mint bármelyik demokrata jelölt az elmúlt évtizedekben. Hír volt még az Egyesült Államokból, hogy Steve Bannon egy héttel az elnökválasztás előtt kiszabadult a börtönből, és írtunk arról is, hogy
A Csontváry-házról sokan tudják, milyen regényes körülmények között menekült meg itt a magyar festészet több remekműve a pusztulástól. De nem ez az egyetlen érdekes története. És írtunk arról is, hogy a könyvtár mélyén találtak rá egy eddig ismeretlen Chopin-keringőre.