Fellebbezés alatt vannak a választás eredményei, de Vitézy lecsapott Karácsonynak arra a mondatára, hogy ha új választást akar, csak le kell mondania. Jogilag lehet ilyen forgatókönyv, ha Karácsony győz, mérlegelhet, hogy meglépje-e.
„Amikor a válásom volt, keresnem kellett egy helyet. Hol keres magának az ember egy lakást, ha nem egy ismerősnél?” - mondja a miniszter arról, hogy miért éppen kabinetfőnöke, Nagy Ádám apjának ingatlanjában lakik.
Mindenki arra vár, hogy vajon sikerrel jár-e Vitézyék fellebbezése, és újraszámolják-e a főpolgármester-jelölti szavazatokat. Utánajártunk, hogy mi történik ilyenkor az urnákkal, ki őrzi őket, és kik lesznek a következő napok főszereplői. Az NVI elnöke a 444-nek azt ígérte, ha úgy alakul, a sajtó jelenlétében számolnak újra.
Van, ahol százmilliót vett le az önkormányzat számlájáról egy kibercsaló, máshol vízhiány volt nyáron, százmillióból építettek jóléti parkot, vagy épp az ügyészség nyomoz. Megnéztük, mivel kerültek be a hírekbe a települések, ahol hiába próbáltak újrázni az ezer éve regnáló polgármesterek.
Hiába indultak rá ellenzéki jelöltek az ellenzéki jelöltekre, ez talán csak egyetlen kerületben számított. A Tisza-párt váratlanul felbukkanó vattajelöltjei sem döntöttek el polgármesteri posztot.
Vitézy pártfüggetlen szakpolitikusként futott neki a választásoknak, aki akár még Karácsonnyal is együtt tudna működni egy jó poszton, és a Tiszával meg a Kutyákkal vizionált koalíciót. A Fidesz-támogatás után mindez elég távolinak tűnik, a Fidesz pedig ezt úgy nézi most végig, hogy nem kockáztatott sokat a sakkjátszmával.
Elképesztően szoros Karácsony-Vitézy csata. A Fidesz nem feltétlenül örülhet a 44 százalékos EP-eredményének. A választások nagy nyertese a Tisza, a nagy vesztes a DK.
Országos és fővárosi szinten is a legnagyobb ellenzéki párt lett a Tisza. De vajon minden kerületben le tudta nyomni a régi ellenzéket? És volt-e olyan, ahol a Fideszt is lenyomta? Hol volt erős, és hol gyengébb Magyar Péter pártja?
A három legnagyobb támogatottságú főpolgármester-jelölt mindegyike interjút adott egy-egy lapnak, és mindegyikben szóba került, hogy vajon mi lesz a közgyűlésben.
Új tulajdonosa lesz a hányatott sorsú épületnek.
A piacon szokásos négyzetméterárnál jóval drágábban vásárolja meg az állam a Dürer–Zugló–BudaPart kombót. Közben lenullázza a NER-közeli építők kockázatát, ráadásul jó helyen lévő, megürülő belvárosi ingatlanokat tud piacra dobni a költözés után. És végre nem kell osztrák meg francia tulajdonosoktól bérelni, miközben épp csatázunk a Nyugattal.
Csütörtökön este az EP-listavezetők, pénteken este a főpolgármester-jelöltek vitáznak élőben, igaz, utóbbin nem lesz ott Szentkirályi. A vitáknak végre van egy kis tétjük, mindkét helyen szerepel olyan, aki most méretteti meg magát először, de máris 20 százalék körüli támogatottsága van.
Akárhogy hívják a főpolgármestert, és akárhány százalékát söpri be a szavazatoknak, a város irányításához közgyűlési többség kell. Megnéztük, hogy a Medián friss mérése alapján ez meglesz-e, és milyen szerepe lehet Budapesten Magyar Péter Tisza Pártjának.
Orbán lényegében bejelentette a Kubatov-lista élesítését. Változik a Fidesz eddig bevált kampánystratégiája, lemondanak a bizonytalanokról, és csak a Fidesz-tábor tagjait keresik meg. Ehhez viszont tudni kell, kik szavaznak a Fideszre.
A Fidesz, de főleg Orbán kampánya teljesen beszűkült a háború-béke tematikára, és az elmúlt napokban az is világossá vált, hogy a választásokat felhatalmazásnak tekintik majd, hogy folytassák az orosz háborús érdekeknek megfelelő, "békepárti" politikát, akárhogy is akadékoskodik az EU, a NATO, vagy bármelyik kormány.