Hétfőn megkezdődött az 1-es vasútvonal felújítása. Megnéztük, mi várta az ingázókat az első reggelen. Pótlóbuszunk nemcsak zsúfolt volt, hanem késett is, miközben egy állomást kihagyott.
Az intézkedés nem népszerű, de életeket menthet, és alighanem egyre több ország errefelé mozdul.
Több száz járat késett.
Bizonyos vonatok helyett pótlóbuszok közlekednek Tatabánya és Biatorbágy között.
Szeptember 15-től a korábbi 128 euróról 365 euróra emelik a büntetést.
Szerdán jelent meg a Mozilla Foundation friss kutatása arról, hogy az autók milyen és mennyi adatokat gyűjtenek a felhasználókról. Az eredmény lesújtó, a 25 nagy gyártó egyike sem felelt meg a minimális adatvédelmi előírásoknak.
Lázár János minisztériuma szerint a vármegyematrica a megoldás.
Miután a KSH kiadta a számokat, beindult a számolás.
Kb. 49 euróba fog kerülni, és korlátlanul lehet vele utazni a TER regionális vonatain és helyközi járatain.
Az oktatók értik, hogy a cél a visszaélések visszaszorítása lenne, és hogy a tanulók valóban vezetéssel töltsék az időt, de szerintük erre nem a fölösleges adminisztráció a megoldás.
A Budapest-Hegyeshalom-Rajka vasútvonal Trianon óta Magyarország legfontosabb közlekedési folyosója. A pálya rossz állapota miatt sebességkorlátozást vezettek be rajta, Lázár pedig tisztogatásba kezdett a történtek miatt.
A MÁV-ból és a minisztériumból is többeket kirúgtak, amiért sebességkorlátozást kellett bevezetni az 1-es fővonalon.
A Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete szerint néhány hónap alatt 40-50 százalékos díjemelés jöhet.
Idejében szóltunk.
Szerinte az 1-es fővonalon „haváriahelyzet van”, ahol az utasok biztonsága az első, a pénzügyi elszámolás másodlagos kérdés.