Újabb, a korábbi magyar külügyminiszter szervilis viselkedését ékesen példázó Szijjártó–Lavrov-hangfelvételt hozott nyilvánosságra Panyi Szabolcs.
A parlament kedden szavazta meg a törvényt, már csak arra várnak, hogy a köztársasági elnök aláírja azt.
Elsőre nem láttuk át a bonyolult céghálót, a közérdekű adatigénylésünkre kiadott dokumentumokból viszont világosan látszik, hogy Fásy Ádám lányának cégei mégis dolgoztak egy dokumentumfilmen, amit az NKA támogatott.
Hűtlen kezelés gyanújával hallgatták ki őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.
A benyújtott alkotmánymódosítással a köztársasági elnök megbízatása egyszerűen megszűnik, ezzel a jelek szerint minden jogászkodás meddővé válik, még akkor is, ha Sulyok nem írja alá az őt kirúgó törvényt. Jogvédők szerint a tisztességes eljáráshoz, bár megérdemli sorsát, Sulyoknak is joga lenne.
A törvény értelmében a volt elnök ugyanannyit kap, mint a hivatalban lévő. Ez most egy 6 millió forint körüli összeg havonta.
A Fidesz kampányfőnöke szerint Orbán Viktor továbbra is a patrióta erők egyik vezetője, „mert ez tapasztalaton, tudáson és a letett életműn múlik, és ő ennek a politikai oldalnak a doyenje”.
Nincs politikai reklám kampányon kívül, a parlamenti vizsgálóbizottságok a rendőrség segítségét kérhetik, szigorodnak a vagyonnyilatkozatokról szóló szabályok.
Nem felel meg a kritériumoknak. Az is kizáró ok, hogy korábban országgyűlési képviselő volt.
„Miért van az, hogy a bujkáló Orbán Viktor ott lesz?”
Amúgy a tiszaújvárosi triatlonfesztiválon is, csak arról nem írnak annyit a médiákokban!
A főpolgármester szerint Budapestről kitakarítják a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat
Közmédia, védett benzinár, vizsgálóbizottságok, gyűlöletkeltő reklámok, örökbefogadás...
Miért pont ők maradtak volna ki?
Ezen felül nem kommentálja a javaslatot, hogy miként kezdeményezik megbízatásának megszüntetését.