A cél a zaklatási ügyek megelőzése és a bűnösök felderítése.
Elszabadultak az indulatok, de szerintük nem az erőszak és a megszégyenítés a jó reakció.
A Nógrád megyei gyerekvédelmi szakemberek túl sok roma gyereket emelnek ki családjukból, nagy részüket a szegénység miatt, állítja az Európai Roma Jogok Központja. Az Abcúg.hu cikke.
Fontos, hogy a gyerekek tájékozódni tudjanak a közéleti kérdésekben, de ez ne csak a közös fotókról szóljon.
A magyar filmszakma tényleg a csúcson van, villámgyorsan igazítottak a szabályokon.
Gyerekbántalmazók soha többé nem dolgozhatnának a gyermekvédelemben.
Gyurkó Szilvia szerint fontosabb, hogy legyen elegendő és felkészült szakember.
Több civil szervezet petícióban fordult Balog miniszterhez, hogy a kormány tegyen végre valamit, és gondolja újra lakáspolitikáját.
Két egykori sértett most névvel és arccal vállalta, hogy elmeséli, mit éltek át éveken keresztül. De sokkal több áldozatról beszélnek.
A 18 éves Horváth Leon előbb pert nyert a gyámügy ellen, majd a héten már a minisztériumban tárgyalt. A saját ügyét lezárta, most az egész rendszerért tenne valamit.
A szülők ellen már 2013-ban kiskorú veszélyeztetése miatt folytattak eljárást, most is voltak intő jelek.
Megégették kamillázás közben, eltörték a kezés és a bordáit, a fejét ért sérülésbe pedig később bele is halt. Pedig a családgondozó és a védőnő is rendszeresen járt a családhoz, mégse tűnt fel senkinek semmi.
Fél év alatt ment végbe a változás, ami után jó eséllyel a jól működő gyermekvédelmi szolgálatokból is egy újabb hatóság lehet majd.
Három hét leforgása alatt 130 gyermeket öltek meg, legtöbbjüket származásuk miatt.