Visszaeső elefánt járt a porcelánboltban.
Jobban örülne, ha inkább a norvégok vándorolnának az országba.
A világ egyik legszegényebb országában autókat gyújtottak fel, és az idén hivatalba lépett elnök távozását követelik.
Az Irma most 3-as kategóriájú, de a következő két napban tovább erősödhet.
Az utóbbi hónapokban nagyon megugrott a Montrealba érkező menekültek száma, az olimpiai stadionban nyitottak egy befogadóállomást a számukra.
Így Libériával, Irakkal, Ruandával, Guatemalával, Dzsibutival és Haitival kerültünk egy csoportba.
Legalább ezren vesztették életüket a Matthew pusztításában, ami még ötös erősségű hurrikánként söpört végig a szigeten.
Csak Haitin több mint 500 halálos áldozata van az utóbbi évek legsúlyosabb karibi viharának. Míg a kis szigetországok már a romokat takarítják, az USA déli államai még csak készülődnek a legrosszabbra.
Az évtized legpusztítóbb vihara csütörtök estére eléri az Egyesült Államok partjait is.
Azt eddig is lehetett sejteni, hogy Nyugat-Afrikában jelent meg a vírus.
Ahogy várható volt, az amúgy is romokban álló ország nem tud mit kezdeni a több tízezer visszatoloncolt emberrel.
Egyszerűen megpróbálnak kirúgni mindenkit, aki haitinak néz ki. Azt is, aki Dominikán született, dominikai állampolgár és még csak nem is járt soha Haitiban.
Etnikai tisztogatásba hajlik a bevándorlóellenesség a Karib-szigeteken.