Ez Ratatics Péter szerint csak „technikai" jellegű lépés. A MOL mint tulajdonos továbbra is elkötelezett az Újpest FC jövője mellett.
Holott MOL-vezetők pont akkor adtak el 1,3 milliárd forintért részvényeket. A százmilliárdos nyereségű cég 43 millió forint bírságot kapott az MNB-től. Az ügyben nyomozás folyik.