"Az a minisztérium, amely ezt a díjat nekem adományozta, néhány hónappal korábban alma materemet megfosztotta az autonómiától."
A férfi büntetett előéletű. Azt mondta, indulatkezelési problémái vannak.
Szerintük is alkotmányellenes a modellváltást lehetővé tevő törvény.
Más ügyekben is elítélték már.
Amit pedig a tanárok csinálnak, az gyalázatos.
A főpolgármester aljas és gyáva tettnek nevezte a támadást.
A feltételezett elkövető a helyszínről elmenekült.
Szerinte ezzel szándékosan megnehezítik az új vezetés dolgát.
Vidnyánszky örömmel nyilatkozta, hogy többen jelentkeztek, mint tavaly. Azt nem tette hozzá, hogy kétszer annyi szakra.
Köztük Báron György, Pálfi György, Bagossy László és Upor László is.
Az egyetemen kis létszámú osztályok vannak, amik többévente, limitált létszámmal indulnak el. Aki egyszer kiesik, nem biztos, hogy később vissza tud csatlakozni.
Az új vezetés szerint a korábbi hírekkel szemben senki sem veszítette el előző félévi eredményét.
Az egyetemen képzik majd az utánpótlást a színházba.
A színházigazgató azt mondja, még maximum 5 évig igazgatja a Katona József Színházat, utána abbahagyja.
Pedig innen nézve úgy tűnik, hónapok óta elég viharos a helyzet.