Egyiptomi illetékesek szerint útépítő munkások egy második szfinxre bukkantak a Királyok völgyétől tíz kilométernyire, a karnaki és a luxori templomok között. A munkások pont a két, népszerű turistalátványosság közti út bővítésén dolgoztak, amikor az alapozás közben a földből előkerült az oroszlántestű, emberfejű szobor. Fényképeket egyelőre nem közöltek a leletről, de a hatóságok arra biztatják a turistákat, hogy nyugodtan keressék fel az időközben leállított útépítés helyszínét, hogy helyben megcsodálhassák a részben még mindig föld borította szobrot.
Egyelőre még tartanak a vizsgálatok, de ha a lelet valóban eredeti, akkor a becslések szerint legalább 4000 éves lehet.
A Nagy Szfinx Egyiptom egyik jelképe. A tudósok ugyanakkor már jó ideje azt feltételezték, hogy a sivatag rejthet még egy-két, más-más fáraó tiszteletére emelt szfinxet. (Via The Independent. Mivel a most felfedezett szfinxről még nem tettek közzé képeket, címlapképünk a gízait ábrázolja.)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.