Továbbra is magas az áldozatok száma, csütörtökön éppen 56, a héten eddig már 209. A második hullám magyar halálozási aránya európai szinten is magas, bár most már a cseheken kívül a belgák is elhúztak mellettünk. Az egészségügyre nehezedő nyomás is nő, közel 3200-an vannak kórházban, és 255-en lélegeztetőgépen.
A szokásosnál több tesztet jelentettek (15 ezret), de 14 százalékban még mindig pozitívak. Vagyis ennél is többre lenne szükség a fertőzés terjedésének nyomonkövetéséhez. A mentők régóta nem tudják időben levenni a mintákat, ezért most orvostanhallgatókat is bevonnának a tesztelésbe.
Szabolcsban kórházi munkára rendelik be a háziorvosokat
Életkorra való tekintet nélkül. Ők így hiányozni fognak a háziorvosi ellátásból.
Hétfőtől az éttermekben és a szórakozóhelyeken is kötelező lesz a maszk
Csak akkor szabad levenni, amikor az ember eszik-iszik.
Fideszes politikusok is zúgolódnak az enyhe járványügyi intézkedések miatt
Többen név nélkül panaszkodtak a hvg.hu-nak.
Az operatív törzs nem árulja el, melyik kórházban, hány covidos beteget ápolnak
Hiába próbálta Hadházy Ákos képviselő közérdekű adatigényléssel megtudni.
Lezárták a Szent Margit Kórház sebészeti osztályát
52 beteg, 11 nővér és 10 orvos fertőzött.
A tanárok arra panaszkodnak, hogy nem tesztelik őket, és ha van is, lassú a kontaktkutatás
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete felmérésében a válaszadók 74 százaléka azt mondta, nem érzi magát biztonságban. A szakszervezet hibrid oktatást javasol.
A külügy szabadulna a felesleges lélegeztetőgépektől
A hírek szerint nyolcezret adnának el, vagyis a teljes, több százmilliárd forintos készlet felét.
Rétvári Bence és Toroczkai László is koronavírusos
Mindketten jól vannak.
A napokban Németországban és Franciaországban is visszatér a kijárási korlátozás, és bezárnak szinte mindent, amit nem muszáj nyitva tartani. Ilyesmire eddig nem volt példa az európai második hullámban. Németország óvatosabbnak tűnik, a számok alapján náluk jobb a helyzet.
Az iskolák mindkét országban nyitva maradnak, de Franciaországban a gyerekek számára is kötelező lesz a maszkviselés.
Látványos ábrákon mutatta be az El País, hogyan csökkenthetjük a vírusterjedés kockázatát odahaza a barátainkkal, egy kocsmában és az iskolában. Tényleg érdemes átkattintani, de a lényeg:
Szombaton Ausztriában is szigorítanak, egyelőre nem tudni, hogyan. De az egészségügyi miniszter szerint az már kevés, ha hat fős gyülekezési limitet vezetnek be. (Magyarország halálozásban és pozitív tesztarányban is rosszabbul áll.)
Naponta közel 100 ezer ember fertőződik meg Angliában, derült ki egy 86 ezer fős felmérésből. A fertőzöttek száma kilenc naponta duplázódik.
Romlik a helyzet Olaszországban, egy nap alatt 25 ezer fertőzöttet regisztráltak, ötször annyit, mint a hónap elején. Ismét Lombardia a leginkább érintett, egy milánói kórházban összeomlástól tartanak.
Hat hónapos vészhelyzetet hirdetett a spanyol törvényhozás. A katalán kormány lezárta a tartomány határait, 15 napig tilos a ki- és beutazás. A madridi régióban pedig a következő két hétvégén lesz érvényben ugyanez.
Lengyelországban egy hónap alatt háromszorosára nőtt a március óta regisztrált fertőzöttek száma, átlépte a 300 ezret.
Több mint ötezer ENSZ-dolgozó lett koronavírusos a világjárvány kezdete óta. 64 halottról tudnak.
Tajvanon kétszáz napja nem fertőződött meg senki, de összesen is csak hét halálos áldozata van a járványnak. Ezt az alapos kontaktkutatásnak, a technikai eszközökkel felügyelt karanténnak és a maszkviselésnek tudják be.