Szomorú rekord: Sehol a világon nem regisztráltak annyi koronavírusos halottat lakosságarányosan, mint Magyarországon. Ebben a teljes, egy éve tartó járvány benne van.
Csütörtökön az áldozatok száma átlépte a 26 ezret, 214 újabb elhunyttal. Ötödik hete minden nap 200 felett van ez a szám. Egyre csökken a kórházban (7507) és lélegeztetőn (876) levők száma. A fertőzési görbe is lefelé megy, ezúttal a tesztek 14 százaléka lett pozitív. Oltottak számában közelítjük a 3,5 milliót, szerdán 55 ezren kerültek sorra.
Ember, nem adat: Emlékoldalt hoztak létre a koronavírus áldozatainak
Bárki megemlékezhet elvesztett rokonáról, barátjáról egy önkéntesek által indított honlapon, az embernemadat.hu-n. „Szeretnénk arcokat, sorsokat kapcsolni a pandémia áldozatainak sorszámaihoz, elmondani, kik voltak ők, emléket állítani nekik” - írják.
Gulyás: Szombaton nyithatnak a teraszok, 11-kor kezdődik majd a kijárási tilalom
Mert várhatóan pénteken elérjük a 3,5 millió oltottat. Az internetes kormányinfón továbbra is az előre beküldött kérdésekből szelektálnak, így nem lehetett visszakérdezni, mi alapján mondja a miniszter, hogy „a Sinopharm jobb, mint a Pfizer, a Szputnyik a legjobb”.
Gulyás kiváló példával bizonyította a járványkezelés gyengeségét
Szerinte Ausztriában azért tesztelnek annyit, mert nincs elég oltásuk, ellentétben velünk. Valójában ott már a második hullám is enyhébb volt, és a brit variánst is kordában tartották. Például teszteléssel.
Kásler nem tud egyetlen betegről sem, akit ne láttak volna el
A miniszter a Magyar Nemzetben értékelte a járványt. Mint kiderült, most 0,7 körül van a járvány terjedését mutató R-érték. Minél inkább 1 alatt van, annál jobb.
Csaló sms-ek érkeznek az oltásra regisztráltaknak
De közben érkezik a rendes is, jó lesz figyelni. Ne bízzanak a külföldi számról érkező üzenetekben!
Pintér Sándor nem jelent meg a népjóléti bizottság ülésén
Ő javasolta ezt az időpontot, mégsem ért rá. Így nem sikerült meghallgatni az operatív törzs vezetőjét.
Az Európai Bizottság kész beperelni az AstraZenecát, mert az ígértnél jóval kevesebb vakcinát szállított az EU-ba.
Az Unió valószínűleg nem kéri az extra AstraZeneca és Janssen-adagokat, inkább Pfizerrel pótolja.
Egyetlen nap alatt 300 ezer új fertőzöttet találtak Indiában, ilyen még sehol a világon nem volt.
Hamis Pfizer-oltásokat foglaltak le Lengyelországban és Mexikóban. Ránctalanítót töltöttek az ampullákba. Mexikóban valószínűleg 80-an megkapták.
Felbukkant a vírus az olimpiai lángot körbehordó csapatban.
A járvány miatt idén írásban tartják a brit kikiáltók versenyét.
Ebben a teljes, egy éve tartó járvány benne van, az enyhébb első, a keményebb második és az igazán súlyos harmadik hullám is.
A fertőzöttek száma a héten az eddigi legmagasabb, 214 halottja volt tegnap a járványnak. A lélegeztőgépen lévők száma 900 alá esett.
Bárki megemlékezhet elvesztett rokonáról, barátjáról egy önkéntesek által indított honlapon. „Szeretnénk arcokat, sorsokat kapcsolni a pandémia áldozatainak sorszámaihoz, elmondani, kik voltak ők, emléket állítani nekik.”
„A Sinopharm jobb, mint a Pfizer, a Szputnyik a legjobb” - mondta a miniszter.
Újra előkerült a jó öreg osztrák laborunk. Ott valamit tényleg sokkal jobban csinálnak, mert szakadék van a két ország járványadatai között.
A miniszter azt is elárulta, hogy mostanra 0,7-re süllyedt vissza a vírus R száma.
Többen is egy ismeretlen, külföldi, vélhetően brit telefonszámról kaptak sms-t.
Pedig még februárban egyeztették le az időpontot, és Pintér javasolta ezt a napot. A fideszes tagok se mentek el, határozatképtelenség miatt elmaradt az ülés.
Mert a gyógyszercég a szerződésben vállalt vakcináknak csak kis részét szállította le időben.
Az EU újra szerződik a Pfizer/BioNTech-kel 2023-ig, ez 1,8 milliárd adag, második generációs vakcina szállítását írja majd elő.
Egy újdelhii bíróság közben a kormányt kritizálta, hogy az ő dolguk lenne, hogy akár könyörgéssel vagy lopással, de oxigént szerezzenek a kórházakba.
A mexikóiból nyolcvan ember be is oltottak.
A szervezők szerint egy férfi lett koronavírusos. Több japán város is azt kérte, hogy ne közterületen történjen a láng körbehordása.
A kiabálás elmarad, csak a 140 karakteres szöveg minősége fog dönteni köztük.