Jó reggelt, itt a 444 napindító (de nem az egyetlen) hírlevele, benne az elmúlt nap fontosabb-érdekesebb anyagaival.
Rogán Antal azt mondta, Vitézy elküldött neki valamit, elolvasta, és érdemben legtöbbször erre nem reagált, tehát a miniszter elismerte azt, amit a fővárosi politikus tagad: hogy kapott tőle üzeneteket.
A Népszava arról írt, hogy állami megrendelésekben dúskáló NER-cég áll az eltitkolt fideszes adathalászat mögött a VII. kerületben, tehát nem civilek az erzsébetvárosi parkolásidíj-emelés ellen tiltakozó civilek.
Fél év alatt félmilliárd forint volt a Tisza Párt bevétele a párt tagsági programjával, és a pénzügyi jelentés szerint a második legnagyobb kiadás a bérköltség volt.
Magyar Péter – ami mégsem mehet be a pécsi gyerekotthonba – arról beszélt a Bloombergnek, hogy az EU-s források feloldásával kezdené, ha megválasztják: beszélt az euró bevezetéséről is, amiről azt mondta, a pontos dátumot még ki kell dolgozni.
A hirado.hu új főszerkesztője Szalai Szabolcs, aki négy éve egy videóban arról beszélt, hogy lebontaná a kerítést: a közmédia azt az embert találta megfelelőnek a feladatra, aki négy éve még támogatta a Soros-tervet, úgy vélte, hogy Viktornak nem küldik időben a sorvezetőt, és azt üzente Mészáros Lőrincnek, hogy ő is bedobhatna már valamit a közösbe.
Egymás után dönti a negatív csúcsokat a forint: az angol font 500 forint fölé drágult, kétéves csúcson volt az euróár, történelmi csúcson a złoty a forinttal szemben. Mutattunk egy ábrát a 397,5 forintos euró komolyan vehetőségéről is.
Nem talált teheneket Hadházy Ákos és az Átlátszó Süli János fiának uniós pénzekkel kistafírozott tófalui telepén, de még van 3 hónap, addig beterelhetik a jószágokat.
Miskolc közelében, az ongai állomáson szembement egymással két vonat, a Keletiben pedig ütközőbakkal koccant egy vonat. Vitézy Dávid szerint Lázár János újabb vonalbezárásokat készít elő, és folytatja a magyar vasút visszafejlesztését.
Szijjártó Péter a háború kitörése óta tizenkettedszerre járt Oroszországban, ki is tett egy videót, amin hosszan hallgatja, ahogy Szergej Lavrov szidja neki a Nyugatot.
Ukrajnában 300 ezer idén kiképzett szerződéses katonát vethetnek be az oroszok, azt állítják, hogy 100 ezrével állnak be önkéntesnek az orosz férfiak, a kiképzésük pedig hatékonyan zajlik.
A parlamenti választáson is előretört a román szélsőjobb, de valószínűleg nem lesz kormányzóképes többsége: az RMDSZ a korábbi választásoknál jobb eredményt ért el, de a szélsőjobboldali pártok is nagyot erősödtek, a mainstream pártok támogatása pedig gyengült, viszont koalícióban még mindig kormányzóképesek lennének.
Egymást lőtte a Hezbollah és Izrael a tűzszünet ötödik napján, Trump szerint súlyos következménye lesz, ha a hivatalba lépéséig a Hamász nem engedi szabadon az izraeli túszokat.
A szlovák belügyminiszter szerint támadást tervezhettek a Barátság vezeték ellen, emiatt Magyarországon is intézkedtek, bár Juraj Krupa, az ellenzéki SaS párt parlamenti képviselője szerint vagy kitaláció a terv, vagy terroristák flangálnak szabadlábon Szlovákiában.
Az iparpolitika újrafelfedezéséről szóltak az elmúlt évek. Hogyan befolyásolhatta a kínai csoda története a nyugati országokat, miért lő öngólt az USA és az EU a kínai elektromos autókra kivetett védővámokkal, és mivel járhat majd, ha Trump tényleg megvalósítja az ígért vámokat? És milyen iparpolitikát lenne érdemes Magyarországnak vinnie? Juhász Rékát, az Industrial Policy Group társalapítóját kérdeztük ezekről.