A szakápolókat képviselő egyesületek felmérése szerint a dolgozók eddig is alulfizetettek voltak, és 77 százalékuk katázott.
„Személyi feltételek átmeneti hiánya" miatt.
A lány anyja 100 milliós kártérítési pert indított a kórházzal szemben.
Heteken belül megjön.
Már 33 esetet ismerni itthon.
Az egyik szakszervezet szerint az orvosok mintegy harmada dolgozik másodállásban is.
Az orvosigazgató írásban kért elnézést „a mentés hevében elhangzott átkozódás” miatt, majd szakmai dicséretben részesítette a mentőegységet.
Ilyenkor az NNK-nak kell másik szolgáltatót kijelölnie. Leginkább a szakemberhiány miatt van baj, bár ez ritkán derül ki az NNK határozataiból.
Mentességet kérnek, akárcsak az orvosok.
Szerintük a betegek és a dolgozók is rosszul járnának.
A miskolci kórház szerint ettől még Ózdon folyamatos a betegellátás.
Péntekre újabb öt embernél mutatták ki a fertőzést.
A gyors műtéti beavatkozást igénylő gyermekeket olyan intézményekbe kell szállítani, amelyek kb. másfél, kétórás távolságra vannak - írja a határozatot ismertető Kunetz Zsombor.
Hosszabbra nyúlt az ellátás, de más baj nem történt.
A Semmelweis-nap miatt.