Mit gondolnak a járványról és az egészségügyről ott, ahol arányaiban a legtöbben haltak meg covidban?
A szegediek a működőképesség határán vannak.
Nem ez az első, és valószínűleg nem is az utolsó, hogy a Juul kártérítést fizet azért, hogy gyerekek százezreinek árulta az e-cigit.
Vannak, akik hónapok óta vártak a vizsgálatra, és most közölték velük, hogy mehetnek Győrbe.
Csak piaci áron tankolhatnak, ami kilencmilliós többletköltséget jelent az alapítványnak.
A tüdődaganattal küzdő betegek műtétje 40 százalékban maradt el.
Eddig 5500 forintot kellett fizetnie annak, aki látni akarta hozzátartozója holttestét.
A járványügyi hatóság minden esetben kontaktkutatást végez.
Akkor is kevesen mentek szűrésre, amikor már lehetett volna. Ha nem veszik észre időben a daganatot, az végzetes lehet.
A számok tükrében tévedés volna azt állítani, hogy a világ megtanult együtt élni a koronavírussal.
Ezért több ilyen igazolást nem állítanak ki a rendelőkben, de az EMMI nem enged.
Nincs erre központi szabályozás, az egyes intézmények maguk dönthetik el, kérnek-e pénzt ezért, vagy sem.
Az irányelv előírja a kórházak számára, hogy az állami tiltástól függetlenül sürgősségi abortuszt nyújtsanak a nőknek.
A ritka vírusfertőzést májusban mutatták ki. Leginkább az öt év alatti gyerekeket érinti, de nem életveszélyes.
Hajdú-Bihar megyében már egy éve tesztelik az új ügyeleti rendszert.