A kormánnyal szimpatizáló köztársasági elnök aláírta a törvényt, ami korlátozza az alkotmánybíróság mozgásterét.
Alig van hatalmon egy hónapja a populista kormány Lengyelországban, máris elfogadták a törvényt, ami padlóra küldené az alkotmánybíróságot.
Kiszivárgott az új Quaestor-kártalanítási törvény tervezete. Picit szigorúbb, mint az előző, de ugyanolyan hibás.
Tényleg alkotmányellenes az első ránézésre is alkotmányellenes törvény, szóval a kormány nyugodt szívvel kihátrálhat.
A VS.hu információi szerint az Ab több ponton is az Alaptörvénnyel ellentétesnek találta azt a kármentő csomagot, amelyet még áprilisban fogadott el az Országgyűlés.
Hivatalos: mindenkinek megvan a maga helye az életben. Nagyon helyes, hogy a nők kapnak korkedvezményes nyugdíjat, a férfiak meg nem.
Mert az Alkotmánybíróságban már a fideszesek sem fideszesek többé, hanem alkotmánybírók. A közérdekű adatigénylés fizetőssé tételén meg csak a hobbijogvédők ugrálnak.
A mobiltelefon-átjátszó tornyok esetében nem elég pusztán annyi, hogy betartják a környezetvédelmi és közegészségügyi határértékeket.
Méghogy ne lennének függetlenek az alkotmánybírók!
A törvénymódosítás ebben a formában nem hirdethető ki.
Az Alkotmánybíróság tárgyalni se volt hajlandó a metaadatok gyűjtését lehetővé tevő törvény alkotmányellenességét.
Osztálykép jó tanulókkal.