Orbán gyermekvédelminek mondott népszavazása inspirálóan hatott.
Az emberek 62 százaléka a módosítás ellen szavazott.
Főispánok fogják járni a vármegyéket.
Újabb lehetőséget teremtenek a veszélyhelyzet bevezetésére.
Hivatalos eredmények március 3-án lesznek, a korrekciók 10 nappal azután lépnek életbe.
Abban bízik, hogy egy a lényegre szorítkozó alkotmány átmenne a népszavazáson.
Gurmai Zita, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint nincs kétségük afelől, hogy a Fidesz le fogja söpörni a javaslatukat.
A cél, hogy a kormány népszavazás nélkül ne léptethesse ki Magyarországot.
És az államfő megint csak két ciklusig lehetne elnök. Lukasenkát – aki a korlátozást korábban eltörölte – még két alkalommal újra lehetne választani, így 2035-ig, 81 éves koráig maradhatna.
Így viszont néhány hónappal több jutna az országnak Áder Jánosból.
Az alkotmánymódosítást már július elsején megszavazták.
A törvénymódosítás azt a kiskaput zárta be, melynek segítségével eddig meleg párok is tudtak örökbe fogadni.
Eszerint a nevelés keresztény kultúrán alapul, az egyetemeket fenntartó magánalapítványoknak adott pénz pedig már nem közpénz. A választási törvényt is módosították.
Kilencedszer változik a gránitszilárd alaptörvény. Az ellenzék a járványhelyzetről, az út szélén hagyott munkanélküliekről beszélt, a kormányoldal arról, hogy a baloldal a hazát támadja, és a korlátozások idején is segélyt adna munka helyett.
Felszólították a magyar országgyűlést, hogy halasszák el a törvényjavaslatok megszavazását.