"Aggodalommal tekintve a közelmúltbeli fejleményekre, amelyek veszélyeztetik a szexuális irányultságon vagy nemi identitáson alapuló megkülönböztetés tilalmát."
A szélsőjobboldali csoportok úgy érezhetik, hogy bátorítást kaptak a törvénnyel.
Nagypál Orsi filmrendező coming outjával kezdődött az idei Budapest Pride. Szerinte minden kelet-európai meleg megküzd azzal, hogy maga is belsővé teszi a homofóbiát. Sokat segített volna, ha kamaszkorában elmondta volna neki valaki, hogy nincs vele baj - vagyis éppen azt, amit az új magyar törvény tiltani fog.
A jogvédők mellett tiltakozik a törvényjavaslat ellen a Magyar Reklámszövetség és a Magyar Újságírók Országos Szövetsége is.
A Propagandatörvény helyett elfogadást! címmel meghirdetett eseményt több LMBT- és jogvédő szervezet közösen szervezi.
A videókban a leggyakrabban előkerülő kérdésekre válaszolnak, például a nemváltással kapcsolatban. Céljuk, hogy megmutassák, ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más.
Szívesen segítenek a kormánypártnak egy valóban befogadó Magyarország építésében, ahol senkinek nem kell félnie azért, mert nem heteroszexuálisnak született.
A főpolgármester köszönetet mondott az LMBT-jogvédőknek, és azoknak az önkormányzatoknak, amik idén kihelyezték a szivárványzászlót.
A kb. 20 homofób férfi először tévedésből egy másik rendezvényen kezdett el pampogni.
Közös nyilatkozatban ünneplik a 25. Budapest Pride-ot.
A felvonulás idén a járvány miatt elmarad, de így is sok programmal indul el a 25. Pride. Hogy mi szükség van még mindig erre a rendezvényre, és minden változott itthon 25 év alatt, arról a Budapest Pride két szervezőjével, Csikós Ádámmal és Majercsik Jojóval beszélgettünk.
A szervezők alternatív eseményeket ígérnek helyette.
A veszélyhelyzet alatt jelentették be az augusztusi rendezvényt.
A főpolgármester szerint most mindennél fontosabb, hogy a főváros támogassa a hazai LMBTQ-közösség munkáját.
És a jelenlegi tervek szerint egy hónap helyett csak 10 napos lesz az eseménysorozat.