A Magyar Hang azt írja, Demeter Szilárd részvételével igyekeznének a fiatalokban a keresztény, nemzeti értékeket elmélyíteni.
Az új NAT ellen tiltakozó tanárok szerinte politikát csinálnak.
A kormány már tárgyalt is erről, de utóegyeztetést kért.
Szijj Ferenc és Krusovszky Dénes is nyilvánosságra hozta, miért nem engedte jelölni magát a Térey-ösztöndíjra. Az ötletgazda Demeter Szilárd szerint a tiltakozók futóbolondok, lincselők.
El kell-e utasítania egy befutott írónak a közpénzt? Az írókat megosztja a Térey-ösztöndíj, amiben a „megveszekedett orbánista” Demeter Szilárdé az utolsó szó.
Megváltozott a koncepció. ;-)
Egyszerűen vannak emberek, akiket leírt magában, „kész, vége”.
Demeter Szilárd főigazgató javasolta a Nyugalom és az A vége szerzőjét, aki elfogadja a pénzt.
A díjazott azt írja, egyébként sem kaphatta volna meg a díjat, mert még csak 34 éves, az meg 35 és 65 közöttieknek jár.
"Sokat gondolkodtunk rajta, különböző modelleket dolgoztunk ki, de végülis megszületett az a politikai döntés, hogy most nem nyúlnak az NKA-hoz."
Miért vonta vissza lényegében a kormány egy hétvége alatt a magyar művészeti élet finanszírozásának radikális, egyes elemeiben sztálinista hangulatú reformját, amivel a Demeter-Vidnyánszky-Kásler trió járt volna a legjobban?
Még karácsony előtt el akarják fogadni a kormánypártok, de a sokezer közvetlen érintettet sem kérdezték meg róla. Álláspontunk szerint kiemelt közérdek fűződik hozzá, hogy a törvény tervezetét mindenki megismerhesse.
A fővárosi színházak vezetőit csak Kásler miniszter jóváhagyásával lehetne kinevezni. Karácsony ezt nem akarja hagyni.
Alaposan bevásárolt az irodalmi múzeum.
Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum új igazgatója beszélt egy picit saját magáról.