A veszélyeztetett állatok megölése 1933 óta tilos, ám az elmúlt két évben már több mint egytucatnyit vadásztak le.
Az új szabály szerint a rendőrégi bejelentés sem feltétel.
Nekünk nem kell az AstraZeneca.
A bandavezéri pozícióért törhetett ki a vérengzés.
Minden idők egyik legsúlyosabb olajszennyezése miatt büntették meg a Chevron olajvállalatot, az ítélet mérföldkő lehetett volna. A cég viszont olyan jogi ellentámadásba lendült, hogy mostanra az áldozatokat képviselő Steven Donziger börtönbe küldésénél tart a történet. Ebben az ügyben még az Európai Parlament is aggódik az amerikai jogállami helyzet miatt.
Két banda csapott össze a börtönben, ezután borult lángba az épület.
A környezetvédőként is aktív színész az egész szigetcsoport ökoszisztémáját szeretné helyreállítani.
Nem játék a természetes erózió.
Az elődje szintén egy oltási botrányba bukott bele.
A kormány szerint bűnbandák összehangolt akciója volt a lázadássorozat, melyben összesen 62-en vesztették életüket.
Pár éve több száz tonnányi élőlényt fogtak ki a védett területről.
Ecuador diplomáciai úton próbálja meg elérni, hogy a hajók menjenek el a rengeteg ritka és veszélyeztetett halfaj otthonának számító területről.
87 év után térhetett haza a teknős, aki rengeteg utódot hagy hátra maga után.
Guayaquilben a koronavírus-járvány miatt a kórházak és a temetkezési szolgáltatók is túlterheltek.
Azt hitték, újabb adag turista érkezik az országba, pedig csak az ott rekedteket akarták elhozni.