A francia elnök tiszteletre méltónak tartja, ahogy a kancellár fokozatosan visszavonul a politikától.
Fene a jó ízlését!
Mindenben nagyon egyetértettek a szlovák kormányfővel, a francia elnök szerint Brüsszel nem Moszkva, és megvizsgálják, hogyan segíthetnének abban, hogy a magyarok hozzáférjenek a minőségi tudáshoz.
“Amikor Európa ír egy csekket, akkor nem hangzik el, hogy ez piszkos pénz. De amikor megvédi az értékeinket, hirtelen távoli ellenséggé válik.” Négy V4-es szerkesztőségnek adott interjút a francia elnök.
Magyarországon csak Macronban, mert nálunk csak a görögök bíznak kevésbé Merkelben. Macronnál csak Lengyelországban bíznak jobban Trumpban.
Nincs több szabad utazás és nincs több uniós támogatás, csak ha részt veszünk a problémák közös megoldásában - keménykedett a francia elnök.
Drága uraim, irány Salzburg.
Az osztrák kancellár a közös határvédelmet tartja az egyetlen valódi megoldásnak a migrációs válságra.
Az elnöknek megint sikerült magára haragítania a közvéleményt.
A brit lap szerint a magyar miniszterelnök a júniusi úniós csúcson személyesen „hívta ki” a francia államfőt.
A következő meccset pedig 2019 májusában, az EP-választáson rendezik.
A francia elnök szerint a néppárt nem lehet egyszerre lojális Merkelhez és Orbánhoz.
Még François Hollande-nak sem voltak olyan rossz mutatói, mint most az elnöknek.
A francia populisták vezetője nagyon lelkes lett, hogy a magyar miniszterelnök is Macronban látja a főellenséget.
A francia elnök azt mondta, nem fog teret engedni nacionalistáknak és olyanoknak, akik támogatják a gyűlöletbeszédet.