Pedig határozottan állították, hogy a nemzetbiztonsági törvény nem fogja korlátozni a szólásszabadságot.
Kik a hongkongi tüntetők? Miért rongálnak és gyújtogatnak? Mi motiválja őket abban, hogy egy olyan törvénnyel is szembemenjenek, mint az új nemzetbiztonsági törvény, aminek megszegéséért 10 év börtönt is kaphatnak?
Következményei lennének egy ilyen lépésnek, tették hozzá.
A rendőrök transzparenseken figyelmeztetik a tüntetőket, hogy akár börtönbe is kerülhetnek, ha olyasmit skandálnak, amit nem szabad.
A párt vezetői szerint az új nemzetbiztonsági törvény elfogadása után nehezen tudnák folytatni a tevékenységüket.
Amely alapján a kínai erőszakszervezetek is beavatkozhatnak a már papíron se autonóm város életébe, és felléphetnek a rendszerellenzék ellen.
Hongkong fölött egyre erősebb a kínai kontroll, és ez sok lakónak nem tetszik.
Akár heteken belül megszülethet a törvény, ami számos ellenzéki tevékenységet ellehetetleníthet a városállamban.
Heteken belül megszülethet az a törvény, ami révén Peking teljesen maga alá gyűrheti a városállamot. Hogy pontosan kikre vonatkozik majd a nemzetbiztonsági törvény, még mindig nem tudni, de a felmerülő lehetőségek nem sok reményre adnak okot a hongkongiaknak.
Rohamrendőrség oszlatta a demonstrációt, 53 embert le is tartóztattak.
Több embert őrizetbe vettek.
Demokárciapárti képviselők többször is megakasztották az ülést, de hiába.
Ez a terv arra az esetre, ha a kínai parlament elfogadja a sokat kritizált honkongi nemzetbiztonsági törvényt.
Sistergős tweetre sistergős tweet a válasz. A kínai külügy elküldi a picsába az amerikai külügyet.
A hivatalos indoklás szerint a koronavírus-járvány egészségügyi kockázatai miatt.