2022-ben sem volt hűvösebb, és hoztak extra intézkedéseket is az extrém hőség miatt.
A tilalom pénteken délben lép életbe, a párizsi rendőrfőnök szerint azért van szükség erre, hogy csökkentsék a kórházakra nehezedő nyomást.
Pedig beltéren tartották volna.
Meghosszabbították a vörös kódot is, ami jövő hét kedd éjfélig lesz érvényben.
A következő napokban csak rosszabb lesz: jön a 39 fokos kánikula. Éjjel is izzadni fogunk.
Olaszországban 12 városra adtak ki vörös riasztást, a britek is izzadnak. És még csak június van.
És szabadtéri rendezvényeket is töröltek.
Hétvégén már nagyon melegünk lesz.
A franciáknál az átlagosnál 1,7 fokkal, a norvégoknál 2,1 fokkal volt melegebb.
Még tíz nap hátravan, de ennél nagyobb meglepetés már nem lesz a Roland Garroson.
Jön a szél, jön a szél, egy kis hűvös belefér.
A japánoknak van már szavuk a 25, a 30 és a 35 foknál melegebb napokra is.
Évek óta harcolnak azért, hogy minden érintett nézzen szembe a klímaváltozás valóságával, és a legnépszerűbb látványosságok kora reggel és késő este is legyenek nyitva.
Dögmeleg volt augusztusban, és miközben sorra dőltek meg a rekordok, mi kerestünk egy helyet, ahol nyáron is tél van.
Csütörtöktől vasárnapig tart a mindmeghalunk.