Örményország szerint törvénytelenül tartóztatnak le sorban korábbi örmény vezetőket.
A Kövér László és más zsenik által is az emberiség meghaladhatatlan csúcsintézményének tartott „homogén” nemzetállam azért nem apácazárda és nem fényes lokál.
Hivatalos adatok szerint mintegy 120 ezer örmény élt a túlnyomórészt keresztény területen.
Levon Mnacakanjan altábornagy nem az első karabahi vezető, akit őrizetbe vesznek a háborút megnyerő azeriek.
Az örmény kormány szerint ez szám akár 120 ezer is lehet.
A tűzszünetet fenntartása és a humanitárius szükségleteket kezelése miatt.
Az űrből is látszik a menekülők konvoja. Az azeriek olyan ajánlatot tettek a karabahi örményeknek, amit nem fogadhatnak el.
A benzinkutaknál pánikvásárlások kezdődtek.
A török elnök az Azerbajdzsánhoz tartozó Nahicseváni Köztársaságban tett látogatást, ahol Ilham Aliyev azeri elnökkel tárgyalt.
A régió fővárosának kórházában válságos a helyzet.
Az örmény miniszter szerint biztosítani kéne, hogy nem lesz semmilyen etnikai alapú üldözés, és akkor talán az örmények is szívesebben maradnának Hegyi-Karabahban.
Az áldozatok egy katonai járműben utaztak, amikor tüzet nyitottak rájuk.
Úgy tűnik, Azerbajdzsán dűlőre vinné a hegyi-karabahi helyzetet.
Ki akarják űzni az örmény katonai erőket.
Két hónap után újra bejuthatnak a segélyszállítmányok a humanitárius katasztrófával fenyegetett Hegyi-Karabahba, a katonai feszültség viszont nő a régióban, melynek helyzetét 35 éve nem sikerül rendezni.