A választási rendszert ismét az ellenzék megkérdezése nélkül módosítják. Nehezebb lesz listát állítani. A szavazatokat is le lehet majd fotózni, az ellenzék szerint ez annak jó, aki pénzért venne voksokat.
A kormány 90 napra kapott felhatalmazást, hogy az országgyűlés nélkül hozzon a védekezést segítő rendkívüli intézkedéseket. Éjféltől életbe lépnek a hétfőn bejelentett szigorítások.
Szerintük ez a kormánynak csak egy újabb színjátéka.
A kormánypártiak arra hivatkozva nem hagyják, hogy információkat kapjanak az ellenzéki képviselők, hogy nem bírják a bizottság MSZP-s elnökét.
A kormánypártoknak nem tetszik a bizottság MSZP-s elnöke, ezért nem kérdezheti az ellenzék az országos tisztifőorvost és az egészségügyi államtitkárt.
A házelnök szerint „a semmi által homogenizált baloldali, libsi, komcsi neomarxista moslékkoalíció” egyfajta „morális terrort” kíván alkalmazni Európában.
A bizottság MSZP-s elnöke szerint a kormánypárttól „csak azt lehet hallani”, hogy az ellenzék nem támogatja a kormány járványügyi intézkedéseit, erre most – nem tudni, miért – a fideszesek hagyták ki a fontos ülést.
A kiszabott pénzbüntetésnek csak a 0,56 százaléka sújtotta a fideszes politikusokat.
„Egy jogállamban ezzel nyilván lehetne jogi útra terelni az ügyet, de mi nem élünk jogállamban” – mondta erre a Jobbik elnök-frakcióvezetője.
A javaslatot ellenzéki parlamenti képviselők terjesztették be az Európai Unió Bíróságának ítélete után.
A Európai Patrióta Mozgalom tagjait vitte körbe az Országházban a vesztegetéssel gyanúsított fideszes képviselő.
Korábban Polt Péter legfőbb ügyész helyettese volt.
A közegészségügyben dolgozó orvosoknak egyúttal vállalniuk kell, hogy nem lesz másodállásuk, és két évre bármikor átvezényelhetik őket másik intézménybe.
„Ötvenedik napja hallgat a magyar kormány arról, mi az álláspontja az egyre súlyosbodó helyzetről” – közölte a független parlamenti képviselő.
A miniszterelnök napirend előtti felszólalásával indult a parlament őszi ülésszaka.