A CNN, a Washington Post és a New York Times több munkatársát is kitiltották a Twitterről vagy felfüggesztették fiókjukat, közvetlenül azután, hogy írtak a Twitter új tulajdonosáról. Elon Musk szavazást hirdetett oldalán, melyben arról kérdezte a felhasználókat, hogy hét napon belül vagy azonnal állítsa-e vissza a felfüggesztett újságírók fiókjait. A válaszadók (3,6 millió szavazó) 58,7 százaléka az azonnali helyreállítás mellett tette le voksát, magyar idő szerint szombat reggel pedig ismét elérhetőek voltak az újságírók oldalai.
Az újságírókat Musk azzal vádolta, hogy a tartózkodási helyéről hoztak nyilvánosságra adatokat. Az üzletember azt állítja, biztonsági kockázatot jelent számára, ha az emberek valós időben követhetik a mozgását.
Musk azt már nem fejtette ki, hogy a Twitterről kirakott újságírók szerinte milyen módon osztották meg „pontos, valós idejű tartózkodási helyét”. A cikkek ugyanis, amelyeket írtak, és amelyek után kirakták őket a Twitterről, nem tartalmaztak semmilyen információt Musk valós idejű tartózkodási helyéről vagy bármelyik családtagjának tartózkodási helyéről.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.