Hogyan lesz irodalom a hajnali pelenkacseréből? – teszi fel a kérdést nemrég megjelent regényében Szilvia Molnar, és mi is ehhez hasonló kérdések körül keringünk a Nem rossz könyvek podcast negyedik részében. Például hogy hogyan fér össze az anyaság és az irodalom, mit olvasnának szívesen a kisgyerekes szülők, vagy hogy apa-fiú vagy anya-lánya történetekből ismerünk-e többet.
Az epizód második felében Kállay Eszter a vendégünk, akinek pár hete jelent meg Vérehulló fecskefű címmel verseskötete, melyben a várandóssághoz és az anyasághoz fűződő személyes érzéseket, társadalmi elvárásokat és az ezek között fellépő feszültségeket járta körül.
Tartalom:
A következő rész két hét múlva érkezik, addig is további könyves tartalmakért ajánljuk facebookos csoportunkat, valamint Anna Instagramját és Bence Nemrosszkönyvek Instagramját, ahonnan a podcast nevét is kölcsönöztük.
A műsor meghallgatható a 444 Spotify- és Apple Podcast-csatornáján is, az eddigi részek:
Horváth Bence és Ott Anna mostantól rendszeresen ajánlanak olvasnivalót a Nem rossz könyvek podcastban. Az első részben arról beszélnek, hogy életük különböző korszakaiban mik voltak a meghatározó könyvek számunkra.
Miért nincs több regény a NER-valóságról? Feladata egyáltalán az irodalomnak, hogy szóljon róla? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ a Nem rossz könyvek podcast új részében, ahol csatlakozott hozzánk Aradi Péter és Dévényi István is.
A Pulitzer-díjas Richard Powers új regénye, a Rémület egy gyászoló apa és fiú különleges kapcsolatán keresztül kutakodik ebbe az irányba, nem hibák nélkül, de rengeteg érdekes kérdést felvetve.
Az egyszerűség, az őszinteség, a természet vagy a magány lehet a titok nyitja? Patat Bence műfordító társaságában eredtünk a rejtély nyomába, nagyobb kitérőt téve Jón Kalman Stefánsson és Tove Ditlevsen mostanában megjelent regényei felé.
Nem látta valaki a tizenkettedik imámot? Milyen meccset nézzen egy ajatollah? Rendszerbebetonozás bombákkal. Állami kultúrház. Mi és a MI. Súlyemelők az uszodában. Múmia bácsi kipattan a vízből.
Nem látta valaki a tizenkettedik imámot? Milyen meccset nézzen egy ajatollah? Rendszerbebetonozás bombákkal. Állami kultúrház. Mi és a MI. Súlyemelők az uszodában. Múmia bácsi kipattan a vízből.
A földből előbúvó férgek ünnepe és a Nógrádi-slop. Minden geopolitikai elemző rémálma: a lezárt Hormuzi-szoros. Sittesek for Orbán. Bezárják-e a választásokig az összes szórakozóhelyet? Gödölye-gida-gate. Halászlékalandok.
A földből előbúvó férgek ünnepe és a Nógrádi-slop. Minden geopolitikai elemző rémálma: a lezárt Hormuzi-szoros. Sittesek for Orbán. Bezárják-e a választásokig az összes szórakozóhelyet? Gödölye-gida-gate. Halászlékalandok.
Jó-e bűnözőnek lenni? A fenntartható, környezettudatos drogkereskedelemért! Gödölyék, jerkék, ártányok. Kelet-európai identitásdrift Gogollal és Leonyid Brezsnyevvel. Csalódás Richard Bransonban. És a Mennyiségi Újságírás díjat kapja…