Az önkormányzati képviselő korábban Semjén Zsoltot is bírálta, szerinte hitelesen csak pártoktól független képviselőként folytathatja.
Jön az autómentes Városliget, a hőségriasztás, a 16,4 milliárdnyi uniós pénz, hangzott el a kormányszóvivői tájékoztatón. Már nemcsak Balásytól lehet rendelni, visszakérik az előleg a Duna Aszfalttól.
Az új kétharmadtól önkorlátozást várnak.
8 évnyi szabadságot nem vett ki az ex-MNB-elnök 12 év alatt. Emiatt felülvizsgálták a szabadságkiadás és -nyilvántartás rendszerét.
A miniszterelnök követeli, hogy „a legfőbb ügyész haladéktalanul szólaljon meg az ügyben”.
A jogállamiság helyreállítása felé tett fontos lépésnek tekintik.
Cirkuszosok és együttesek is felléptek a kulturálisnak tekintendő eseményeken a szervezők szerint.
Mécs János alkotmányjogász szerint Sulyok Tamás kreatívan oldotta meg a kérdést, de ő nem számít arra, hogy az elnöknek kedvező döntés születne. Akkor ugyanis egy új szerepkört kreálna magának a testület. A Political Capital elemzője, László Róbert szerint hiba volt Magyar részéről, hogy úgy sulykolta a lemondás határidejét, hogy másnap nem történt semmi.
Biró Ferenc Pál reagált arra, hogy az Állami Számvevőszék elnöke, Windisch László bejelentette, kezdeményezték az IH elnökének felmentését.
A Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint a KDNP elnöke lobbizott azért, hogy „olyanok előtt nyíljon meg az út a magyar állampolgárság felé, akiket semmilyen valódi szál nem fűzött Magyarországhoz”.
Győrben szeretne előrehozott választást, országosan viszont ez kényes jogi kérdés szerinte.
A Helsinki szerint az Orbán-rendszer pusztító örökségétől való elszakadás fontos mércéje, hogy hogyan kommunikál a kormány fontos társadalmi kérdésekről.
Nagy Imrére és mártírtársaira emlékeztek az Országgyűlésben. A felemelő pillanatok után viszont jött a csörte, Orbán Balázst például a világ leggyávább magyarjának nevezte a kormányfő, és felolvasta neki az 56-os mártírok névsorát.
Az ügyben előkerült Bánki Erik volt fideszes országgyűlési képviselő neve is, de ő nem volt a vádlottak padján.
Novák Tamás szerint a választás után Orbán Balázsnak fel kellett volna mérnie a helyzetet, és le kellett volna mondania az alapítványi kuratórium éléről. Azt írta, nem voltak tervei és moralitása, ezért nem alkotott semmi maradandót.