Ferencvárosi lakosok egy nap arra ébredtek, hogy sorban kivágják védett fáikat. Nem törődtek bele a pusztításba, személyesen mentek be a polgármesterhez, aki válasz helyett óvodás trollkodásba kezdett.
Papcsák Ferenc és Martos Dániel kincstárnok túl vakmerőt húztak. Szembe mentek a budapesti parkolás nagymenőivel. Egy kivágott jelenet története.
Fordulat a Momentumnál: Korábban szórólapokon figyelmeztettek, hogy ellopják az autósok pénzét, és börtönrácsot ragasztottak a kerületi fideszes irodára, most viszont azt írják, hogy a parkolási balhé érintettjeit is megilleti az ártatlanság vélelme.
Baranyi Krisztina önkormányzati képviselő nyilvánosságra hozta, hogy Bácskaiék a valódi adatok majd négyszeresét blöffölték be Tarlós Istvánnak, hogy kihúzzák magukat a parkolási slamasztikából.
Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester-jelölt fórumán jelentette ezt be a Mindenki Magyarországa Mozgalom vezetője.
Több, mint egy évig lapított a kamu parkolójegyekkel kapcsolatban. Most válaszolnia kellett az államtitkárnak, amiben tovább falaz a parkolási cégeknek.
Martos Dániel, a Sötét parkolási ügyekről szóló filmünk egyik főszereplője, a vagyonkezelő vezérigazgató-helyettese körül elfogyott a levegő. Sorban távoznak a ferencvárosi történet felelősei.
Majd futni hagyták őket, mert szerintük nem bizonyítható, hogy akik az illegális engedélyeket megkapták, azok használták is azokat.
A 444 első közösségi finanszírozásból készült filmje a fővárosi önkormányzatok egyik legsötétebb ügyéről, a parkolási bizniszről szól, amin évtizedek óta egy politikához kivételesen közel álló csoport gazdagodik. Teljes film.
Ferencvárosban nem csak a hivatalokban zajlik izgalmas élet, az utcán is pörög a biznisz. Egyes ellenőrök drogárusítással egészítik ki a feketén kapott munkadíjat. II. rész
Az első gyanús jel az volt, hogy több kerületben is kamu jegyet adtak ki az automaták. A következő az, hogy a NAV lapítani kezdett. Továbbmentünk ezen a nyomon, és kiderült, hogy a parkolási rendszer eresztékein ömlik ki az autósok pénze. I. rész
Azt akarja, hogy az önkormányzati választáson végre tényleg egy ellenzéki jelölt álljon szembe a Fidesszel.
A ferencvárosi testületi ülésen az ellenzéki képviselők össztűz alá vették a polgármestert, aki a záporozó kérdéseket szabályellenesnek minősítette, és nem válaszolt rájuk. A kerületben teljes a hírzárlat a lista ügyében.
Nagyon sumákolós közleményt adott ki az önkormányzat. Azt állítják, hogy valakit felfüggesztettek, de nem árulják el, hogy kit és miért.
Apró parkolási csalásnak tűnt az eset, majd kiderült, hogy intézményes korrupcióról lehet szó.