Romana Prymula alig egy hónapja volt hivatalban, amikor lefényképezték egy bezárt étteremnél.
Sajtóértesülések szerint járvány által leginkább sújtott országrészekben szerdától bezárathatják a bárokat és éttermeket.
A tiltásról azután döntöttek, hogy 466 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak egy ruhagyárban a főváros közelében.
Kötelező lesz arcmaszkot viselni minden beltéri nyilvános helyen.
Az Európai Tanács szűkítette a járványügyi szempontból biztonságosnak ítélt országok listáját.
Legálisan a napokban kezdődött tömegtüntetések sem folytatódhatnak.
Az 5:4 arányban meghozott döntés mérföldkőnek számít.
Lassan három hónapja csak ágazati miniszteri engedéllyel hagyhatják el az országot orvosok és ápolók.
A parkok csak a kevésbé járványveszélyes "zöld zónában" lehetnek nyitva, ott is csak külön engedéllyel.
A fővárosi önkormányzat húsvét óta most először nem zárja le hétvégén a város egyik legnagyobb közparkját.
Májustól nyithatnának a kisebb alapterületű boltok, a hónap közepétől már a plázák boltláncai és a nagyobb sportáruházak is.
Úsztak és szörföztek.
A külföldre utazást is engedélyezik péntektől.
Óvatosan ugyan, de Spanyolország is enyhít a szigorú korlátozásokon.
Korlátozások sorát vezetik be önkormányzatok országszerte.