40 százalékuk akár a közegészségügyet is elhagyná, ha a kormány nem változtatna az új jogviszony jelenlegi feltételein.
Ígérik, csak akkor indulnának el az építkezések, ha a terveket a főváros is jóváhagyta.
A MOK szerint, ha ez nem történik meg, hamarosan akár több százra ugorhat a koronavírussal összefüggésbe hozható halálozások száma naponta.
A kuratórium kérésére az eddigi 1,5 helyett 3 milliárd forintot ad az egyetem fenntartására a kormány, a „XXI. századi követelményeknek való megfeleléshez”.
A fenntartó ferences rend kezdhet „családbarát szolgáltatások kialakításába” és infrastrukturális fejlesztésekbe a 2013-ban felújított templom és rendház körül.
A főpolgármester nem fogadta nyugodtan, hogy a kormány ahelyett, hogy segítené stabilizálni a főváros költségvetését, egy sor beruházást átvenne tőle.
Csakhogy a kormányra jutásért jelenleg három politikai csoport is harcol.
Szombaton még úgy tűnt, komoly győzelmet aratott a szervezet az orvosok jelentős béremelésének kiharcolásával, aztán törvényt hozott a parlament.
Reagált a miniszterelnök bejelentésére az orvosok béremelését és a hálapénz szankcionálását kezdeményező szervezet.
Nem hatotta meg Karácsony Gergelyéket, hogy a kormány előző este tette zárójelbe a Városliget építési szabályzatának bármilyen módosítását.
A kormányrendelet szerint megépülhet az Új Nemzeti Galéria, a Magyar Innováció Háza és a Fővárosi Városliget Színház.
A miniszterelnök járvány idején is folytatja az ideológiai háborút, és továbbra is inkább a vírus gazdasági következményeitől félti a kormány népszerűségét. Az egészségügyi szakemberekben pedig már nem bízik.
Kapjanak egyenlő támogatást a fogyatékos gyereket ápoló nyugdíjas szülők és a hozzátartozók is - követeli a kormánytól az otthonápolók érdekeit képviselő Lépjünk, hogy léphessenek! Egyesület.
Leginkább külső pesti kerületekben vannak még utcák, amiken nincs szilárd burkolat.
A Felelős Értelmiség csoport szerint egész pályás letámadást indított a kormány az egyetemek, a színházak és a média ellen.