Fájez esz-Szarrádzs az olasz kormányhoz és az EU-hoz intézett felhívást az „árulónak” nevezett Halífa Haftár tábornok megállítására.
Mivel Stefan Löfven szerint elfogadhatatlan, hogy Magyarország az EU kohéziós politikájának az egyik legnagyobb nyertese, de közben az ország kormánya blokkolja a menekültügyi szabályozás megoldását.
Az Alan Kurdi nevű hajót sem Olaszország, sem Málta nem engedte kikötni.
A csehek és a lengyelek is bíróság elé mennek, amiért nem vettek át 2015-ben menekülteket a görögöktől és az olaszoktól.
Miközben 100 milliárdokból öntik az arabellenes, rasszista propagandát, az Országgyűlés elnöke örömmel vállalta el a védnökséget az Arab kultúra napján.
Aki csak kekszet és konzervet kapott ebédre, mert a szülei nem tudtak fizetni a menzáért. Antonio Candreva állt ki mellette.
Az EP-kampány kezdetén a közmédia és a kormány ugyanazt a kommunikációs trükkjét nyomja, mint a kvótanépszavazásnál: jönnek a migránsok, zombitámadás!
BÁRMI ÁRON.
Bár a magyar kormány bevándorláspárti erőkről és fenyegető invázióról beszél, egy friss EU-s jelentés szerint egyik sem igaz. 2013 óta nem jöttek ilyen kevesen, és Hollandiától Svédországig, Franciaországtól Ausztriáig mindenütt szigorodtak a bevándorlási szabályok tavaly.
Az olajszállító hajó 108 embert mentett ki, de amikor alig 10 km-re járt a líbiai partoktól, átvették az irányítást a hajó felett, így az már Málta felé tart.
Egy ideje az ellenzéknek van többsége a helyi közgyűlésben.
A német kancellár azt mondta, hogy nem azt csinálták rosszul, hogy egy humanitárius szükséghelyzetben befogadtak embereket, hanem azt, hogy korábban nem figyeltek fel arra, hogy ezek az emberek kilátástalan helyzetbe kerültek.
Kirúgták.
A miniszterelnök megint nem mondott igazat.
Nincs elég kormányzati plakát az utcán.