Egy ember meghalt és több súlyosan megsérült, amikor péntek reggel robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében. Beszéltünk egy olyan férfivel, aki az üzem területén dolgozik, és menekülés helyett 150 méterről vette a füstöt és a lángokat.
A balesetnek nincs hatása az üzemanyagellátásra - emelte ki Kapitány István gazdasági miniszter.
Egy ember meghalt, két súlyos és hét könnyebb sérült van. Percről percre követjük az eseményeket.
Fülöp György, Tiszaújváros polgármestere arról tájékoztatott, hogy a tüzet sikerült eloltani.
Nem túl optimista, hogy május 22-ig sikerül megállapodni a szerb olajvállalat felvásárlásáról.
Folyamatosan csökken a valószínűsége annak, hogy az oroszok részesedése magyar tulajdonba kerül.
Úgy tankolunk, mintha nem lenne holnap, ezért az elmúlt napokban elfogytak a korábban felszabadított készletek.
A hónap végén 69 napra volt elég a stratégiai tartalék, ami még mindig a második legrosszabb adat, de jelentős javulás a március végi 44 naphoz képest.
Egy kicsit.
A Független Benzinkutak Szövetsége arra figyelmeztet, hogy előbb ellátási foltok alakulnak ki az országban, majd az egész rendszer összedől, mint ahogy történt az 2022 végén az ársapka idején.
Az alapvető működési jövedelmezőséget jelző EBITDA mutató 10 százalékkal elmaradt a várttól az első negyedévben, az adózás előtti nyereség 212 millió dollárra csökkent az egy évvel korábbi 546 millióról.
Azt mondták, készek a kompromisszumra, de nem minden áron.
A biztonsági őr tehetetlenül nézte, ahogy a külföldi felmászik a torony homlokzatán egészen az épület tetejéig.
Azt írták, működésüket „kezdettől fogva az együttműködés határozza meg partnereivel és a döntéshozókkal”.
Bevételeinek 60-70 százaléka lóg a levegőben, miután a Richter és a Mol elhalasztotta az osztalékfizetést Magyar Péterék kérésére.