Egyetlen vállalattal kötött szerződést az amerikai űrhivatal, Elon Musk cége vitte el a 2,9 milliárd dolláros megbízást.
Az orosz elnök szerint Oroszországnak méltó módon meg kell őriznie státusát a vezető űr- és nukleáris hatalmak között, mert „az űrágazat egyenesen kapcsolódik a védelmihez”.
A NASA rengeteg pénzt költött a Space Launch System nevű rendszerre, amivel a tervek szerint még ebben az évtizedben újra embert vinnének a Holdra.
Vörös a föld.
Ikonikus fotók az űrkutatás történetében.
Öregek és betegek voltak, nem volt hová menniük.
Üzleti alapra helyezik az űr meghódítását, már magáncégek is mehetnek a Holdra.
Fél évre leléptek innen.
Az űrhajó sikeresen levált a Nemzetközi Űrállomásról.
Pár perccel a fellövés után már módosítani kellett a terveken, mert az űrhajó elpazarolta az üzemanyagát, így törölték a csatlakozását az űrállomáshoz. Miközben a hiba okát keresték, kiderült, hogy a visszatéréskor porrá égett volna a légkörben. A NASA azt mondja, nem figyeltek eléggé, lényegében azért, mert a Boeingtől más minőséget vártak.
Süt-süt, de nem akárhogy.
Asztronauták beszámolói alapján készítették.
A NASA szerint sikerülni fog.
Ez lenne az első játékfilm, amit az űrben forgattak.
Már a NASA-val tárgyal arról, hogy a Nemzetközi Űrállomáson forgathasson. A projektben a hírek szerint Elon Musk is benne van.