Nem volt elég egyértelmű.
A donbaszi harcokat eddig is jellemző véres, felőrlő orosz harcmodor nem változik meg. A bevonultatott tartalékosoknak, akárcsak az ukránoknak, óriási veszteségeik lesznek. A „népszavazásos” annexió viszont belátható időn belül lehetetlenné teszi a politikai rendezést.
Keménykedik az egykori elnök-miniszterelnök, azt írja, a NATO nyugdíjas idiótáinak nem kellene a Krím elleni csapással riogatniuk az oroszokat.
Hogy miért, egyelőre rejtély, Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő nem elérhető.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter reagált a hírekre, amelyek szerint az oroszok már a héten „népszavazásokat” tartanának a megszállt területeken.
Az elmúlt hetekben úgy tűnt, az ukrán hadsereg ellentámadása keresztülhúzta az orosz terveket.
A magyarok 98,5 százaléka szerint a rezsi rossz, a Kétfarkú Kutya Párt 2 igenes népszavazást kezdeményezett.
Egyre kevésbé érzik biztonságosnak a megszállt ukrán várost.
Az emberek 62 százaléka a módosítás ellen szavazott.
Ha már rendes népszavazás nem lehet, mert itthon csak „arról lehet népszavazást tartani, amit a Fidesz megenged."
Az év elején még fontos kampányeszköz volt a népszavazás.
Úgy tűnik, nemhogy országos, budapesti népszavazás se lesz. Esetleg kerületi.
„Tagok legyünk, vagy szabadok, ez most a kérdés” Novák Előd szerint.
Vasárnap egymástól függetlenül hirtelen két ellenzéki párt is bejelentette, hogy népszavazással akarják elejét venni, hogy Orbán Viktor kivezesse az országot az EU-ból. Mi történik az ellenzéki oldalon, és van-e realitása egy Huxit-elleni népszavazásnak?
Szoledartól és a szomszédos Bahmuttól keletre orosz támadásokat vertek vissza, és sikerült megakadályozni az előretöréseket Sziverszktől keletre és Avgyijivkától délnyugatra.