Ahogy akkor is, most is összefogásra van szükség Magyarországon - írta a kép alá Orbán, amin csak fideszesek ülnek.
Egyből megbírságolták a kijárási korlátozás szabályainak megszegése miatt.
Még hogy nem működik az Országgyűlés! A veszélyhelyzet árnyékában a Fidesz olyan törvényjavaslatok sorával bombázza a parlamentet, hogy az ellenzék csak ámul: hogy van erre idejük?
Kövér László házelnök pedig egymás után kétszer is elvette a szót a párbeszédes képviselőtől.
A minisztert az sem hatotta meg, hogy még a kormány házi publicistája is károsnak tartotta az OORI főigazgatójának kirúgását.
A koronavírus-járvány elleni küzdelem közös nemzeti ügy, amelyhez mindannyiunknak hozzá kell járulni - olvasható a törvényjavaslatban.
Ez a módosítás venné el a kulturális dolgozók közalkalmazotti státuszát.
Három hónapra kérnek pluszjogosítványokat a parlamenttől.
A koronavírus-járvány elleni átgondolt cselekvési tervet hiányolja az Albin Kurti vezette kormánytól az országgyűlés többsége.
Nem a kormány pénteken benyújtott felhatalmazási törvénye vezeti be az orbáni diktatúrát, de ettől még teljesen érthető, ha egy ellenzéki képviselő azt mondja, hogy ekkora túlhatalmat ő nem szavazhat meg. A kormány pontosan ezért írta így meg a törvényt.
Az MSZP-s képviselők pedig beadtak egy módosítót, ami 90 napban korlátozná a rendkívüli helyzetet és megteremtené a lehetőségét, hogy a parlament online is folytathassa munkáját.
B. Nagy László a Magyar Hangnak mondta el, hogy miért vett részt a hétfői ülésen.
Orbán arra kérte a képviselőket, hogy ne rendüljenek meg, ne bizonytalanodjanak el,.
Szerintük ez teljhatalmat adna Orbán Viktornak. Ragaszkodnak ahhoz, hogy legyen időbeli korlátja a rendkívüli állapotnak.
„Nem a korlátlan hatalom az orvosság” - áll állásfoglalásukban.