Mostantól nem lesz kötelező az örökbefogadási tanfolyam elvégzése, és gyorsabban örökbe adhatók lesznek a családjukból kiemelt gyerekek.
Jöhet viszont ezentúl az egészségügyi válsághelyzet.
Nyomódnak a gombok.
A házelnök szerint ha nem vigyázunk, Trianon megismétlődő jövővé is válhat.
1990. június 4-én Orbán Viktorék azért tiltakoztak, mert a kormány nem egyeztetett velük az egyperces felállásról. Harminc évvel később ők zárják ki az ellenzéket a megemlékezésből.
Vitáztak a Parlamentben Kósa Lajos és Novák Katalin törvényjavaslatáról, ami a testvérek között is eltörli az illetékfizetést. De az MSZP-s Szakács László szerint ennek a pátoszos vitának semmi értelme.
Szerintük már korábban megváltoztatták, amit meg kellett.
Orbán szerint azt a professzor-miniszter tudja megmondani, marad-e 2022-ig az EMMI élén.
A párt elnöksége szerint azért, mert az ő javaslata alapján szavazta meg a frakció az állami megfigyelőrendszerről szóló salátatörvényt.
A kormány azóta megüzente, hogy csak a járvány ideje után lesz idejük beszámolni.
Közel 600 milliárd forint veszítette el a közpénz-jellegét, miközben szavaztak az állami megfigyelőrendszerről, közalkalmazotti státuszok megszüntetéséről, és a nemváltás jogi elismerésének tilalmáról.
A házelnököt nem kötötte le a törvényhozási dömping.
A vitán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke azt mondta: haszontalan törvényről van szó, és az része a magyarellenes versengésnek, amit 3 hete indított az államfő.
Hollik István szerint az egyezmény „a liberálisok és genderisták trójai falova”.
Jó reggelt!