Lecsaptak az ukrán Flamingók: nagyszabású támadás volt szerdára virradó éjszaka orosz katonai és energetikai célpontok ellen.
Az USA egy iráni katonai földi irányítóállomást célzott a Hormuzi-szorosban, mire Irán válaszul amerikai támaszpontokat és helikoptereket támadott egy „térségbeli országban”.
Rakétákkal és drónokkal lőtte az orosz haderő az ukrán fővárost, iskolákat és lakóépületeket is eltaláltak. Az orosz támadáshullám miatt Lengyelországban is riadókészültségbe helyezték a légvédelmet.
A kormányzás alatt ezt az infót szerették elhallgatni.
A rakétatámadás „jelentős károkat” okozott az üzemben, személyi sérülés azonban nem történt.
Szombat hajnalban a két ország kölcsönösen bombázta egymást.
Azt az oroszországi Udmurt Köztársaság kormányzója is elismerte a Telegramon, hogy egy ipari létesítményt ért dróntámadás.
Órákkal a genfi béketárgyalás előtt.
„Nem a szomszédos országokat támadnánk meg, hanem az ott állomásozó amerikai bázisokat. Nagy különbség van a kettő között” – mondta az iráni külügyminiszter.
Zelenszkij szerint januárban 6000 drónt, kb. 5500 irányított légibombát és 158 rakétát lőttek ki Ukrajnára.
Mark Rutte NATO-főtitkár közben figyelmeztetett, hogy Ukrajna több mint egy évtizede a legkeményebb telét éli át.
Orosz támadás után elment a fűtés a kijevi lakóépületek felében, miközben -10 fokig zuhant a hőmérséklet.
Az oroszok tagadják, hogy ők lettek volna.
Úgy tűnik, Orbán Viktornak a pénteki látogatása során sem sikerült békét kiharcolnia Putyinnál.
Éjjel lakóházakat lőttek az oroszok Balaklija városában, tinédzserek is vannak a sérültek között.