Az iparpolitika újrafelfedezéséről szóltak az elmúlt évek. Hogyan befolyásolhatta a kínai csoda története a nyugati országokat, miért lő öngólt az USA és az EU a kínai elektromos autókra kivetett védővámokkal, és mivel járhat majd, ha Trump tényleg megvalósítja az ígért vámokat? És milyen iparpolitikát lenne érdemes Magyarországnak vinnie? Interjú Juhász Rékával, az Industrial Policy Group társalapítójával.
Putyin tévébeszédének célja a félelemkeltés volt, de Moszkva hideg fejjel cselekszik – mondta a 444-nek Csiki Varga Tamás biztonságpolitikai szakértő. Nem látszik, Trump mivel tudná tárgyalóasztalhoz kényszeríteni Putyint, de ereje a kiszámíthatatlansága. Az viszont nem evidens, hogy elengedné Ukrajnát.
Tíz éve már látszott, hogy Magyarország latin-amerikai pályára lép, mert nyugati értelemben vett jómódú és szabad élet nem lesz itt soha. Most már azt is látjuk, hogy Magyarország argentin pályán van, Orbán Viktort pedig leginkább Juan Perónhoz érdemes hasonlítani. Az egykor éltanuló ország elindult lefelé a lejtőn, és gurulni is fog rajta, ameddig a szem ellát.
Kritikusai és a billegő államok választói szerint túl keveset tudni arról, mit is képvisel Kamala Harris, a demokraták elnökjelöltje. Ki Donald Trump kihívója a novemberi amerikai elnökválasztáson? Miért nem veri nagydobra származását, női mivoltát? És miért félnek tőle a latin-amerikai bevándorlók? Szakértők segítenek felfedni a Harris-mítoszt.
A több tízezer halott ellenére Izraelnek máig egyik célját sem sikerült elérnie: a Hamász nem semmisült meg, a túszok pedig nem térhettek haza. Eközben az ország korábban elképzelhetetlen külső és belső problémákkal küzd. A folyó és a tenger között azonban továbbra is palesztinként rosszabb, és már mindkét oldalon vannak, akik népirtásra vágynak.
2001 szeptember 11-e után olyan pénzügyi és technológiai kényszerítő eszközökre tett szert Amerika, melyek valódi erejével sokáig maguk sem voltak tisztában. Aztán viszont rájöttek, és egyre nyíltabban kezdték használni, annyira, hogy ez már a hatékonyságukat veszélyezteti. A láthatóvá vált földalatti birodalomról két amerikai társadalomtudós írt izgalmas könyvet.