
Újabb illegálisan működő kínai rendőrségeket talált Európában egy spanyol civil szervezet - ezúttal főként Olaszországban -, ezeket feltételezhetően a külhoni kínaiak ellenőrzésére és megfélemlítésére használják, írja a Guardian.
A most felderített illegális hivatalok Olaszországban találhatók, Rómában, Milánóban, Bolzanóban, Velencében, Firenzében és Pratóban - itt él a legnagyobb kínai közösség az országban - is találtak gyanús rendőrségeket, összesen tizenegyet. Kína azt mondja, az állomásokat csak azért hozták létre, hogy
segítsenek a kínai állampolgároknak olyan bürokratikus eljárásokban, mint a jogosítvány vagy az útlevél megújítása.A Safeguard Defenders civil szervezet azt állítja, hogy – a hivatalos kínai kiadatási adatokban nem szereplő – bizonyítékai vannak, hogy Olaszországból több kínai állampolgárt is visszatoloncoltak az országba. Például egy gyári munkást, aki tizenhárom Olaszországban töltött év után visszatért Kínába, majd nyomtalanul eltűnt.
Október végén megírtuk, hogy nem hivatalosan működő kínai rendőrőrsöket talált Hollandiában a Safeguard Defenders. A kínai kormányt azzal vádolják, hogy legalább két illegális „rendőrállomást” létesített Hollandiában, hogy megpróbálja elhallgattatni azokat az Európában élő kínaiakat, akik kritikusak a távol-keleti állam kormányával szemben. A holland kormány november elején már elrendelte ezek bezárását.
A jelentés szerint a kínai kormány ötvennégy „tengerentúli rendőrségi szolgálati központot” hozott létre öt kontinens huszonegy országában, a Guardian cikke már száz illegális rendőrségről ír. A legtöbb illegális kínai rendőrőrs Európában található: kilenc Spanyolországban, a most felderített tizenegy Olaszországban - de az Egyesült Királyságban és Magyarországon, Budapesten is találtak hasonlót.
A civil szervezet azt mondja, az egységek látszólag nemzetközi bűnüldözésre és adminisztratív feladatok ellátására szolgálnak, de valójában „meggyőzési műveleteket” hajtanak végre, hogy
a rezsimmel szemben kritikus kínaiakat hazatérésre kényszerítsék.A cikk szerint a hazatoloncoltak egy része a „Rókavadászat” hadművelet célpontja lehetett, amelyet a külföldre menekült „korrupt” hivatalnokok üldözésére indított Hszi Csin-ping kínai elnök.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére a közelmúltban a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg felületeinken. Ebben közösségként együttes a felelősségünk, a mienk kiemelt. Amíg újragondoljuk a teendőinket, nem minden cikkünk alatt lehet kommentelni. Egyszersmind kérjük és köszönjük, ha nem csak szabályzatunk betűjének, de a szellemének betartása felett is segítetek őrködni.
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.