2026. augusztus

Podcast

Borízű hang #283: Lányok, láttatok már kokainozó majmot?

Tudatmódosult vadkemping egymillió dolláros lakóautóban. Szivárványpikinik Vancouverben. Felfújható világ az Adrián. Fentanilosok a herbálosok ellen. Ruszin-Szendi biztonsági öv nélkül. Beoltották a magyart kiskereskedelem ellen?

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

M6: Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt tett feljelentést Vitézy Dávid

Vitézy szerint a Lázár János, „a szakmai javaslatot figyelmen kívül hagyva, 11 évre vetítve több mint 100 milliárd forinttal drágábban ítélte oda a Mészáros Lőrinc és Szíjj László érdekkörébe tartozó autópálya-koncesszornak a szerződést”.

Bábel Vilmos
belföld

Már több mint 600 halottja van a nepáli katasztrófának, miközben a szintén érintett Tibetben a kínai hatóságok csak hét halottról tudnak

A szomszédos Indiában hét holttestet emeltek ki Nepálon átfolyó folyókból, miközben az esőzések nehezítik a helikopteres mentést.

Bábel Vilmos
külföld

Tovább folytatja a kormány a kekvák beszántását, elveszik az oktatási feladatokat a Mathias Corvinus Collegium Alapítványtól

A Schmidt Mária-féle alapítvány és a Batthány Lajos Alapítvány feladatait pedig a Kulturális Vagyonkezelő veszi át.

Windisch Judit
POLITIKA

Gigantikus robbanássorozat rázta meg Kijev környékét, az ukrán kormányfő szigorú büntetéssel fenyegeti a felelősöket

Ahogyan két hónapja Visnyevénél, most is lőszerraktárakat találhattak el az oroszok.

Gazda Albert
háború

Az ICE őrizetbe vette Milo Yiannopoulost, a szélsőjobbos trollt

Az altright egykor jóval befolyásosabb alakja érvényes vízum nélkül volt az USA-ban, deportálni fogják. Egy másik szélsőjobbos provokatőr nyomta fel állítólag Milót, aki 2018-ban Schmidt Máriáék budapesti rendezvényén dicsérte Orbán Viktort.

Horváth Bence
külföld

Hiába várják a magyar emberek a felfrissülést az augusztus végi kánikulában, az érkező hidegfront csak nevet rajtuk

Csak lokálisan hullhat említést érdemlő csapadék.

Gazda Albert
belföld

Hétvégi olvasnivalók katyvaszokról, kötvényekről, karlendítésekről és hasonlókról

Itt a 444 napindító hírlevelének hétvégi kiadása.

Horváth Bence
reggel 4

Riasztani kellett a magyar Gripeneket péntek délután

Egy határsértő francia PA28-as miatt.

Gazda Albert
belföld

A müncheni bíróság náci karlendítésért elítélte, a Mi Hazánk a Független Közmédia Testületbe jelölte

Moys Zoltán a 444 birtokába került bírósági iratok szerint a 2021-es Magyarország–Németország Európa-bajnoki futballmeccsen karlendített, „20 óra 55 perckor, enyhén ittas állapotban”.

Bábel Vilmos
POLITIKA

Megszünteti az állam a Kásler-féle onkológiai alapítványt, ami egymilliárd forintért vett budai villát

Hegedűs Zsolt szerint nincs szükségük „közpénzkifolyató kamuszervezetekre és a magyar egészségügyi büdzsét megcsapoló ingatlanbizniszekre”.

Székely Sarolta
Egészségügy

Unger Anna: „A jogállami megoldás nem az, hogy pofára átmegyek Felcsútra és azt mondom, Mészáros Lőrinc, jöjjön velem. Én nem erre vállalkoztam”

Arra nincs egyelőre még százalékos célja sem, hogy mennyi vagyont lehetne visszaszerezni. Ő „bármennyit vissza akar szerezni, amit lehet”.

Székely Sarolta
POLITIKA

A mélybe merülünk a Jeti Mozival

Vasárnap érkezik Antal Bendegúz dokusorozatának első epizódja, a Mélység határán, amely egy tízfős magyar technikai búvárcsapat expedícióját követi a horvát–montenegrói határvidéken.

Fődi Kitti
FILM

Magyar Péter üzent a Tisza közösségének: „Megkérdőjelezni a képviselők vagy a kormánytagok rendszerváltás iránti elkötelezettségét igazságtalan és méltánytalan”

A miniszterelnök külön videóban is reagált a vagyonvisszaszerzési hivatal elnökének megválasztása ügyében zajló vitákra.

Gazda Albert
POLITIKA
Videó

A zavaros Tisza és a fuldokló Fidesz

Miközben Orbán Viktor nyaral, és zajlik az orbánizmus decentralizációja, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnökének megválasztását és a közmédia felügyeletének átalakítását övező káoszról is beszélgettünk a 444 stúdiójában.

Herczeg Márk, Botos Tamás, Kiss Bence, Rényi Pál Dániel, Haszán Zoltán
POLITIKA