Magyar Péterről azt mondta, „mióta hivatalban van, még egy miniszterelnökhöz méltó mondata sem volt”.
Csak ezt a magyarázatot tudják elképzelni arra, ami Sulyok beadványával történt. A Tisza-frakció szerint viszont Melléthei-Barna Márton nem találkozott és nem egyeztetett Szabó Marcel alkotmánybíróval.
A projekt kezdettől fogva elég sok elemében bűzlött, sok minden volt benne, ami az úgynevezett Nemzeti Együttműködés rendszerének esszenciáját jelentette felülről erőltetett beruházástól kezdve természetkárosításon át a bukott miniszterelnöknek a józan ész szabályait felülíró sportszeretetéig.
Rájött, hogy azzal segít a legtöbbet az alapítványnak, ha nem vesz részt a túlélésről szóló tárgyalásokban.
Néhány meglátása azért volt.
Az Orbán-kormány tavaly ősszel azután blokkolt 12 ukrán híroldalt, hogy Ukrajna az Origót meg a Demokratát.
A kormányhivatal szerint a dolgozók szabadságon voltak.
Szerintük egy demokratikus jogállamban nincs helyük a tavalyi vegzáló rendelkezéseknek.
Az önkormányzati képviselő korábban Semjén Zsoltot is bírálta, szerinte hitelesen csak pártoktól független képviselőként folytathatja.
Rogán minisztériuma 379 milliót adott, a többit az NKA-tól és a Bethlen Gábor Alapkezelőtől kapták.
Orbán Brüsszelben próbálja megnyugtatni patrióta szövetségeseit, a neki nem tetsző kérdéseket egy-egy szóval üti el.
Bemutatkozott a parlamenti bizottságnak Mecser Tamás, akit csak Novák Előd nem támogatott, aki a mostani egyenruhában is szívesen menetelne a Bűnvadászokkal. Az egykori borsodi rendőrkapitány a bürokrácia csökkentéséről, decentralizálásról, fiatalításról és a vidék problémáiról beszélt.
Mécs János alkotmányjogász szerint Sulyok Tamás kreatívan oldotta meg a kérdést, de ő nem számít arra, hogy az elnöknek kedvező döntés születne. Akkor ugyanis egy új szerepkört kreálna magának a testület. A Political Capital elemzője, László Róbert szerint hiba volt Magyar részéről, hogy úgy sulykolta a lemondás határidejét, hogy másnap nem történt semmi.
A Helsinki szerint az Orbán-rendszer pusztító örökségétől való elszakadás fontos mércéje, hogy hogyan kommunikál a kormány fontos társadalmi kérdésekről.
Magyar Péter még május végén rúgta ki a TEK főigazgatóját, most pedig Sulyok Tamás felmentette a hivatalos szolgálat alól.