És tényleg. Azt talán még a legelvakultabb kereszténydemokrata is belátja, hogy az elmúlt évszázadokban némileg változott a nemek szerepe, és ha változott, talán érdemes tanulmányozni, hogy miért és hogyan.
Megszólalt Semjén Zsolt.
A Földművelésügyi Minisztérium szerint a javaslat alkalmat ad a szándékos félremagyarázásra, és el szeretnénk kerülni, hogy az állatvédelem ügyét az ellenzéki pártok „hisztériakampányuk” céljaira használják, megtévesztve a jó szándékú állatbarátokat.
Vejkey Imre a parlamentben elmagyarázta, hogy miről szól az Állítsuk meg Brüsszelt! jelszó.
„Kunhalmi képviselő asszony, a sok bekiabálás árnyalja a szépségét” - közölte az országgyűlés KDNP-s alelnöke.
Megkérdezték a KDNP-s politikust Orbán húsvéti nyilatkozatáról.
A KDNP frakcióvezető-helyettesének állítása szerint kedden egymásra se fogunk ismerni.
A püspöknek öltözött férfi a budapesti lengyel nagykövetség előtt megáldoztatta a többieket.
A miniszterelnök-helyettes most már tényleg félelmetesen töményen tolja az eszelős kormánypropagandát. Amit mond, annak annyi értelme sincs, mint egy marék Kósa Lajosnak.
Lukácsi Katalin a CEU-ügy miatt döntött úgy, hogy kilép a KDNP-ből. Az „Állítsuk meg Brüsszelt!” plakátoktól el tudná sírni magát, és szerinte tragédia, hogy újra működik az öncenzúra és a másként gondolkodók meghurcolása. A kormánypártokból rajta kívül senki nem vállalt ilyen felelősséget.
A KDNP-s képviselő levezette, miért szükséges a civiltörvény, csak azt nem mondta, hogy ő lényegében a kormányt azonosítja Magyarországgal.
Már a pápa elleni kormánypárti támadásokkal sem tudott mit kezdeni, a Népszabadság bezáratása volt a másik mérföldkő, a CEU ellehetlenítése pedig az utolsó csepp.
A Magyarország legjobb egyeteme ellen létrehozott törvényt megszavazó Fidesz-KDNP-s képviselők között ott volt az általános iskolát 20 évesen elvégző, pénzügyi csalással gyanúsított Farkas Flórián is.
A volt oktatási államtitkár is beszállt a vitába.
A KDNP-frakcióvezető ugyan a felesége szerint nem ért a pénzhez, így ezt nem tudta bizonyítani, de legalább bemutatta a minden eddiginél primitívebb kormánykommunikációt: „Jobbik: Simicska, baloldal: Soros.”